Ana Sayfa / Bitcoin / Kazılabilecek Son 3 Milyon Bitcoin Kaldı

Kazılabilecek Son 3 Milyon Bitcoin Kaldı

Advertisements

Amerika merkezli yatırım firmalarından birisi olan Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı olarak görev yapan Anthony Pompliano, bitcoin ağında son 3 milyon Bitcoin’in kaldığına dikkat çekti. Tahminlere göre toplamda 21 milyon Bitcoin barındıran ağda 18 milyonuncu Bitcoin cuma günü içerisinde kazılacak ve geriye toplamda sadece 3 milyon Bitcoin kalmış olacak.

Son 3 Milyon BTC

Sosyal medya üzerinden de kripto paralarla ilgili olan kişilerin dikkatini çekmek amacıyla bir kampanya başlatan Pompliano, şu paylaşımı yaptı:

“Bu Cuma 18 milyonuncu Bitcoin çıkarılacak. Sadece #3MilyonKaldı. Hadi bu etiketi trende taşıyalım ve dünya Bitcoin’i öğrensin.”

Ağustos ayında net değerlerinin yarısının Bitcoin’den var olduğunu açıklayan yatırım uzmanının Bitcoin’le böylesine ilgilenmesi hiç de şaşırtıcı bir durum değil. Ayrıca, BitcoinBlockHalf’ın tahminlerinde blok ödülünün de yarı yarıya düşürüleceği konuşuluyor. Bunun 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşmesini bekleyen kurum, gelecekte Bitcoin madenciliğinin çok daha zorlaşacağının böylece altını çizmiş oldu.

Çıkarılacak olan son 3 milyon Bitcoin kalsa da bu sadece Bitcoin madencilik yarışmasının daha da kızışmasına neden oluyor. Her geçen gün Bitcoin ağına katılan madencilik girişimlerinin sayısında önemli bir artış görünüyor. Bu girişimler öyle bir boyuta ulaştı ki, birçok ülkenin elektrik tüketimini sadece Bitcoin madenciliği yapanların elektrik tüketimleri geçmekte. Bu konu da çevreci aktivistlerin dikkatini çeken önemli bir konu. Bazı ülkelerde ise elektrik tüketimleri nedeniyle Bitcoin madencilik girişimlerinin yasaklanmasına dair yasa tasarıları hazırlanıyor.

İlerleyen yıllarda Bitcoin’de oluşacak yarış hırsı nedeniyle piyasaların artmasına kesin gözüyle bakılıyor. Özellikle 2020 yılı için tahminler bir hayli dudak uçuklatıcı seviyelerde. Bizleri neyin beklediğini ilerleyen günlerde daha net göreceğiz.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin Balinasından 45 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı

Bitcoin Balinası 45 Milyon Dolarlık Kripto Para Varlığını Çaldırdı

Advertisements Çinli bir Bitcoin balinası, toplamda 45 milyon dolar değerinde kripto parasını hackerlara kaptırdığını duyurdu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.