Ana Sayfa / Haberler / KFC Kanada, Bitcoin’le Satın Alınabilecek Özel Bir Menü Çıkardı
kfc kanada bitcoin

KFC Kanada, Bitcoin’le Satın Alınabilecek Özel Bir Menü Çıkardı

Bitcoin’le ödeme yapılmasına izin verme konusundaki en son örnek, KFC Kanada, müşterilerin yalnızca Bitcoin (BTC) ile satın alabilecekleri yeni bir menü olan Bitcoin Kovası’nı tanıttı.

KFC Kanada, 11 Ocak’ta Twitter aracılığıyla yeni promosyonunu açıkladı:

“Elbette, Bitcoin’in tam olarak ne olduğunu ya da nasıl çalıştığını bilmiyoruz, ancak bu sizinle lezzetli tavuk ürünlerimiz” arasında engel olmamalı. ”

Bitcoin eşdeğeri 20 Kanada Doları karşılığında satılan Bitcoin Kovası; on tavuk kanadı, gözleme kızartması, orta boy sosis ve çeşitli soslardan oluşuyor. Kampanya süresince Kanada vatandaşları KFC’den Bitcoin Kovasını, Bitcoinle satın alabilecek. Aynı zamanda bu menü eve istenebilecek.

KFC Kanada, Bitcoin Kovası için promosyon haberini Facebook’ta canlı video şeklinde yayınladı ve neredeyse 4 saat boyunca gerçek zamanlı olarak her 5 dakikada bir güncellenen BTC’de 20 Kanada Doları eşdeğeri ile KFC tavuk kovasının bir grafiği yer aldı. Bir Bitcoin Kovası, bu yazının yayınlama tarihinde yaklaşık 0.001 Bitcoin değerinde.

Benzer bir tanıtımı 9 Ocak’ta Kodak, KodakOne ile kendi kripto parası için (ilk madeni kripto para) (ICO) ilan etmişti. KodakOne, yeni KodakOne Platform’unda görüntü kaydetmek ve lisanslamak için kullanılacağı bildirildi.

Bitcoin, Almanya gıda dağıtım şirketi Lieferando’nun Bitcoin ile ödeme almaya başladığı Temmuz 2017’de fast food endüstrisine zaten girmişti. Daha yakın bir tarihte, Ağustos 2017’de Burger King Rusya, kendi müşterilerine özel olarak ödeme yapabilmeleri için kullanılmak üzere tasarlanan kendi sanal para birimi Whoppercoin’i tanıtmıştı.

Bu gelişmelerle beraber kripto paraların yemek sektöründe de yavaş yavaş yer aldığı görülüyor.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

E-bebek Hacklendi ve 300 BTC Fidye İsteniyor İddiası

E-bebek Hacklendi ve Bitcoin’le Fidye İsteniyor İddiası!

Ülkemizde faaliyet veren en büyük bebek ve çocuk ürünleri sitesi olan e-bebek bir süredir internet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.