Ana Sayfa / Haberler / Kieran Kelly’den Ripple Hakkında Açıklamalar
Kieran Kelly'den Ripple Hakkında Açıklamalar
Kieran Kelly'den Ripple Hakkında Açıklamalar

Kieran Kelly’den Ripple Hakkında Açıklamalar

XRP.co adli internet sitesinin kurucusu olan ünlü yatırımcı Kieran Kelly’den Ripple hakkında çeşitli açıklamalar geldi. Ünlü isim, artık Ripple’ın bir bankacılık lisansı alması gerektiğini savunuyor. HSBC’nin uluslararası para transferi için çok uçuk gönderim ücretleri aldığını hatırlatan Kelly, artık bu alanda daha ucuz ve daha hızlı bir yönteme ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Birçok bankanın özellikle uluslararası alanda para gönderirken veya alırken yüklü miktarda ücret kestiğini belirten Kelly, Ripple’ın bu konuya el atması gerektiğinin altını çizdi. Bu sayede daha uygun komisyon oranlarıyla uluslararası alanda para naklinin yapılması bekleniyor. Ünlü birçok şirket ile ortak çalışmalar yürüten Ripple için daha öncesinde de bu tarz iddialar ortaya atılmıştı. Henüz bu konuda resmi bir adım atmayan yönetimin kısa bir süre içinde açıklama yapması bekleniyor. Belki de ilerleyen dönemde klasik bankacılık sistemlerinden çok daha uygun fiyatlarla para naklinin yapılacağı bir bankacılık sistemi görebiliriz.

Kieran Kelly tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde oldu:

”Uluslararası para transferi yaparken her iki şekilde de bir kesinti oluyor. Ripple’ın bence bankacılık lisansı alması lazım. Ya da, MoneyGram üzerinde daha fazla sahiplik oranını kovalamaları da mantıklı olabilir.”

Kısa bir süre önce MoneyGram adlı firmanın yüzde 10’luk kısmı Ripple tarafından satın alınmıştı. Ünlü isme göre firma bu oranı daha da arttırmalı ve yönetimde hak sahibi olmalı. Yaklaşık 50 milyon dolara satın alınan bu hissenin ilerleyen dönemde daha da arttırılması bekleniyor. Bu yüzdelik oranının iş birliğinin olumlu gitmesi halinde daha da artacağı firma tarafından da açıklanmıştı. Kısacası, bu olayın gerçekleşmesi için bir süre daha beklenmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Bitcoin 9.000 Dolara Doğru Tekrardan Yükseliyor

https://twitter.com/kieranmlkelly

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Coinbase cüzdan kullanıcıları yeni Android kötü amaçlı yazılımları tarafından hedef alındı

Coinbase cüzdan kullanıcıları yeni Android kötü amaçlı yazılımları tarafından hedef alındı Alien olarak bilinen yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.