Binance %20 İndirim

Kırmızı Bültenle Aranan Terra Kurucusundan Yeni Haberler Geliyor

Singapur’un Luna Foundation Guard (LFG) için, cüzdanlarından Bitcoin hareketlerini reddetmesinin ardından Terra’nın kurucusu Do Kwon iddiaları netleştirdi. Do Kwon, en az bir yıldır KuCoin veya OKX kullanmadığını belirtti. Ek olarak, LFG, TerraForm Labs veya başka herhangi bir kuruluşun fonları dondurulmadı diye de belirtti.

Kwon, Bitcoin varlıklarını kripto borsalarına aktardığını reddetti

28 Eylül tarihli bir tweet’te Terra’nın kurucusu Do Kwon, LFG’nin cüzdanından Bitcoin varlıklarını kripto borsaları KuCoin ve OKX’e aktarma iddialarını reddetti. Terra’nın kurucusu, bir yıldan fazla bir süredir KuCoin veya OKX kullanmadığını bile itiraf etti. Ayrıca Luna Foundation Guard (LFG) ve TerraForm Labs veya diğer kuruluşların fonlarının dondurulmadığını da belirtti.

“Belki de hepsinden daha şaşırtıcı olan şey, yayılan yanlış bilginin miktarıdır. Para çekme yok, yani en azından geçen yıl KuCoin veya Okex kullanmadım ve TFL, LFG veya diğer kuruluşlar için hiçbir fon dondurulmadı.

Güney Koreli savcılar daha önce LFG cüzdanlarından fon transferlerini keşfettikten sonra KuCoin ve OKX’ten Do Kwon ile bağlantılı 67 milyon dolarlık Bitcoin varlıklarını dondurmalarını istemişti. Bununla birlikte, bir tweet’te LFG, Mayıs ayındaki Terra (LUNA) krizinden bu yana herhangi bir Bitcoin veya diğer token transferleri yapılmadığını belirtiyor.

Savcılar, Terra’nın kurucusu Do Kwon’un LFG için yeni bir cüzdan oluşturduğuna ve iddiaya göre cüzdanlar ve borsalar arasında para aktardığına inanıyor.

Terra kurucusu Interpol kırmızı bülten ile aranıyor

Interpol, Terra’nın kurucusu Do Kwon hakkında Güney Kore’deki savcıların kendisine yönelik soruşturmayı genişletmesinin ardından kırmızı bülten çıkardı. Savcılar ve Interpol, Twitter’da hala aktif olan Terra’nın kurucusunu aramaya devam ediyor. Buna ek olarak, Singapurlu yetkililer de onun artık burada olmadığını doğruladı. Ayrıca, Do Kwon için bir tutuklama emri çıkarıldıktan sonra Terra’nın LUNC ve LUNA tokenleri batmaya devam ediyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.