Binance %20 İndirim
Tornado Cash

Kısıtlamaların Ardından Tornado Cash Aktif Kalmaya Devam Ediyor mu?

Kripto güvenlik firması CertiK tarafından bugün yapılan açıklamada, bir şirketin kripto karıştırıcı platform olan Tornado Cash‘e 2,4 milyon dolarlık şüpheli bir fon transferi gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklama ve rapor, fon transferinin büyük olasılıkla Ekim 2021’deki 139 milyon dolarlık BXH Exchange hack olayıyla ilgili olduğunu belirtiyor. ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) tarafından ABD yaptırımlarına rağmen, fonlar hala kripto karıştırıcıda aktarılıyor.

CertiK, Tornado Cash’te şüpheli fon transferleri tespit etti

Kripto güvenlik şirketi Certik, 23 Eylül’de bir tweet’te Tornado Cash’te 2,4 milyon dolar değerinde şüpheli bir fon transferi bulduklarını açıkladı. Fon transferinin, bilgisayar korsanlarının 139 milyon dolar değerinde yaklaşık 4.000 ETH çaldığı ve Ekim ayı sonlarında yaşanan BXH Borsası hack olayıyla ilgili olduğuna inanılıyor.

CertiK’e göre, BXH borsasından etkilenen kişiler tarafından oluşturulan bir Telegram grubu daha önce varlıkları ve adresleri tutan bir stake sözleşmesi ortaya çıkardı. Adres daha sonra ETH için bir ERC-20 köprü tokeni ile değiştirildi. Böylece, Tornado Cash’de toplam değeri 2.4 milyon dolardan fazla olan 1.865 ETH tokeni depolandı. Şüpheli Tornado Cash para transferleri, ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi tarafından Ağustos ayındaki yaptırımlara rağmen hala aktif durumda. Bu olayın öncesinde, 500.000 DAI değerinde ve DAO Maker hack olayı ile alakalı bir işlem de yine bu platforma aktarılmıştı.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.