Ana Sayfa / Haberler / Korkutan Haber! Çin Şimdi de Uniswap’i Gündemine Aldı
Binance %20 İndirim
Korkutan Haber: Çin Şimdi de Uniswap'i Gündemine Aldı
Korkutan Haber: Çin Şimdi de Uniswap'i Gündemine Aldı

Korkutan Haber! Çin Şimdi de Uniswap’i Gündemine Aldı

Uzun bir süredir Bitcoin ve madencilik konularında baskılar oluşturan Çin’den korkutan haberler gelmeye devam ediyor. Gelen habere göre Çin’in şimdi de Uniswap sistemini gündemine aldığı ortaya çıktı. Haberde insanların DeFi projelerine kapılıp kolayca dolandırılabildiğinin altı çizilirken bu durum birçok kişiyi korkutmaya yetti.

Çin hükümetine bağlı devlet televizyonunda ele alınan DeFi sektörü yatırımcıların varlıklarını kısa sürede kaybetmelerine neden olabiliyor şeklinde belirtildi. Bu haberlerin ardından kripto para yatırımcıları arasında bir korku havası oluştuğunu söyleyebiliriz. Hatırlayabileceğiniz üzere Çin’den Bitcoin madenciliği hakkında gelen kısıtlamaların ardından piyasalar milyarlarca dolar değer kaybetmişti. Şimdi de sıranın DeFi sektörüne gelmesinden korkuluyor. Konu hakkında henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da devlete bağlı televizyonda konuya dikkat çekilmesi panik oluşturmaya yetti.

Rug Pull Projelerine Dikkat Çekildi

Uniswap benzeri platformlarda yatırımcıların en büyük korkusu olan rug pull işlemine haberde de dikkat çekildi. Bu işlemi kısaca özetlemek gerekirse hiçbir şekilde tokenler için alıcı bulunmaması diyebiliriz. Yatırımcılar bu yüzden ellerindeki varlıklarını satamadıkları için elleri kolları bağlı kalabiliyorlar. Bunun ardından da token projesinin sahipleri kayıplara karışabilmekteler. Bu yüzden sizler de bilmediğiniz token projelerini iyice araştırmadan yatırım yapmamalısınız.

Bu 3 Altcoin Son 24 Saat İçerisinde Yatırımcısını Zengin Etti! İşte Detaylar…

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.