Ana Sayfa / Haberler / Kraken Borsası Açık Kaynak Ethereum Projeleri İçin İlk Hibeleri Sunacak
kraken borsası

Kraken Borsası Açık Kaynak Ethereum Projeleri İçin İlk Hibeleri Sunacak

Advertisements

Kraken Borsası Açık Kaynak Ethereum Projeleri İçin İlk Hibeleri Sunacak

Kraken, ABD merkezli kripto para borsası için bir ilk olarak, açık kaynaklı Ethereum projelerine fon sağlanmasına yardımcı olacağını duyurdu.

Gitcoin İle İşbirliği

Kraken Perşembe günkü bir blog gönderisinde, blockchain’in “en temel yazılımını” oluşturan geliştiricileri ödüllendirmek için Ethereum tabanlı bir topluluk bağış toplama platformu olan Gitcoin ile işbirliği yapacağını söyledi.

Borsa, Gitcoin Ödüllerinin sekizinci turunda Gitcoin’in “Ethereum Infrastructure Tech” kategorisinde yapılan bağışlarla 150.000 $’a kadar ödül dağıtacağını vurguladı.

3-18 Aralık’tan itibaren fonlama hedeflerini Gitcoin aracılığıyla karşılayan geliştiriciler ve ekipler borsadan uygun bir hibe almaya hak kazanacak.

Gitcoin Ne Yapıyor?

Gitcoin, geliştiricilere ve bağışçılara bağlanmak için açık bir piyasa yeri sağlarken, inşa edicilere ilişkiler oluşturma ve açık kaynaklı teknoloji altyapısını geliştirmeye çalışan projelere katkıda bulunma fırsatları sunuyor.

Gitcoin’in CEO’su Kevin Owocki, “Ethereum ve DeFi, açık kaynaklı yazılım üzerine inşa edilmiştir. Kraken, cömert katkılarıyla kripto ekonomisinin altyapısını inşa eden gönüllü geliştiricilere ödül vermekten heyecan duyuyor ” diyor.

Kraken ayrıca, geçtiğimiz ay Bitcoin’in açık kaynak geliştirici topluluğunu finanse eden bağımsız bir kuruluş olan Brink’e de geçen ay 150.000 dolarlık bir hibe sağladı.

Bugüne kadar, borsa, birkaç geliştiricinin tam zamanlı iş bulmasına yardımcı olurken, blok zinciri projelerine 500.000 doların üzerinde bağış yaptığını söyledi.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Google’dan finans ve kripto para güncellemesi

Advertisements Google’dan finans ve kripto para güncellemesi Google Finans, finans.google.com sitesine kripto fiyatlarını da ekledi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.