Ana Sayfa / Bitcoin / Kraken CEO’su Jesse Powell’dan Bitcoin’in Geleceği Hakkında Açıklamalar
Kraken CEO'su Jesse Powell Bitcoin'in Geleceği Hakkında Açıklamalarda Bulundu
Kraken CEO'su Jesse Powell Bitcoin'in Geleceği Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Kraken CEO’su Jesse Powell’dan Bitcoin’in Geleceği Hakkında Açıklamalar

Advertisements

Ünlü kripto para borsası Kraken CEO’su Jesse Powell’dan Bitcoin’in geleceği hakkında ilgi çekici açıklamalar geldi. Sosyal medya başta olmak üzere birçok platformda dikkatleri üzerine toplayan bu açıklama kripto para liderinin ne noktalara gelebileceğinden bahsediyor. Powell tarafından yapılan açıklamanın başlığı ise şu şekilde:

“Bitcoin uzun vadede bir değer saklama aracı olarak altını geçecek.”

Bloomberg ile röportaj yapan Kraken CEO’su Powell, katman 2 çözümlerinin Bitcoin’i kullanım açısından dolar kadar kolay bir hale getireceğinden bahsetti. Bu açıklamalara göre kripto paralar artık insanların çok daha kolay ulaştığı ve kolayca işlem yapabildikleri bir duruma gelebilir.

ABD Merkez Bankası tarafından uygulanan ağır dolar basımı uygulamasına karşı da Bitcoin’in iyi bir seçenek olduğu düşünülmekte. Buna göre yatırımcılar ellerindeki varlıkları korumak ve hatta daha da değer kazandırmak için Bitcoin’i kullanabilirler.

Katman 2 çözümlerinin Bitcoin için bir dönüm noktası olacağını düşünen Powell, bu dönemde kripto paraların değerlerinin de artabileceğini düşünüyor. Kullanım açısından iyi bir gelişme yaşanacağını belirten Kraken CEO’su şu şekilde ekledi:

“Çok yakında Bitcoin’in ardındaki tüm teknoloji kaybolacak ve tıpkı kimsenin nasıl çalıştığını anlamadığı fakat kullandığı dolar gibi olacak.”

Kripto para borsalarına kurumsal yatırımcılardan ve yatırım fonlarından da talep geldiğini belirten Powell, bu durumun tamamen bir sürü zihniyeti olduğunu belirtti. Belirli başlı yatırımcıların kripto para dünyasına giriş yapmasıyla birlikte büyük bir akışın sağlandığını düşünüyor. Ön yargıların artık kurumsal yatırımcılar tarafından kırılmaya başladığı ve ilerleyen dönemde bu durumun önemli derecede piyasaları etkileyeceği düşünülüyor.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 9.504 dolardan işlem görmekte olan Bitcoin (BTC) bir süredir kendisine 9.500 noktasında destek oluşturmak istiyor. Haftalardır denenen ancak bir türlü aşılamayan 10.000 dolar direncinin kırılması ise büyük bir dönüm noktası olacak gibi görünmekte. Ayrıca psikolojik bir sınır da olan 10.000 dolar seviyesinin kırılması durumunda Bitcoin’e büyük bir nakit akışı gerçekleşeceği düşünülüyor.

Bitcoin Fiyatının 7.000 Dolara Kadar Gerilemesinden Korkuluyor

 

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bitcoin’e “Çöp” Diyen Ünlü İsim BTC Yatırımını Duyurdu!

Advertisements Bitcoin’e “Çöp” Diyen Ünlü İsim BTC Yatırımını Duyurdu! Mr. Wonderful olarak da bilinen Kevin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.