Ana Sayfa / Haberler / Kripto finans firması Swipe, Visa DeFi kredi kartını başlattı
Bybit
ABD'deki borçlular artık DeFi destekli Visa kartıyla Swipe yoluyla para alabilirler.

Kripto finans firması Swipe, Visa DeFi kredi kartını başlattı

Kripto finans firması Swipe, Visa DeFi kredi kartını başlattı

Binance’e ait bir kripto para birimi banka kartı sağlayıcısı olan Swipe, kullanıcıların blockchain teknolojisini kullanarak borç almalarına olanak tanıyan yeni bir kripto Visa kartıyla teklifini genişletiyor.

“LendFi Visa Card” olarak adlandırılan yeni ürün, “borç verme bakiyelerine neredeyse anında erişim” sağlamak için başlıca merkezi olmayan finans protokollerini kullanır. Kart, borçluya mobil cihazları aracılığıyla bağlanan merkezi olmayan bir borç verme platformu olan LendFi uygulamasıyla entegre edilmiştir. Swipe sözcüsü, lansman sırasında platformun büyük DeFi protokolü Bileşik’i destekleyeceğini söyledi.

Bir duyuruya göre, yeni blockchain tabanlı borç verme platformu, kullanıcılar için kredileri onaylıyor ve bunları hesaplara dağıtıyor. LendFi Uygulaması ayrıca bir stabilcoin toplayıcı sunar, böylece kullanıcılar kartlarıyla harcamak için çeşitli stabilcoin yatırabilirler.

Swipe, kartı California merkezli ödeme şirketi Marqeta ile geliştirdi. Marqeta iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Salman Syed, kartın borç verenlerin doğrudan bir karta kredi vermesine olanak tanıdığını ve bu da şirketin “borç veren-borçlu ilişkisini yeniden yapılandırma” çabalarını genişlettiğini söyledi.

Neredeyse verilen LendFi Visa Kartları, ABD’deki borçlular için LendFi uygulamasını indirerek, kaydolarak ve kimlik prosedürlerini tamamlayarak kullanılabilir. Sanal olarak bir LendFi Visa Kartı için başvurduktan sonra, kullanıcılar fiziksel bir kart sipariş edebilir. Kart ayrıca tüm satın alımlarda% 4 geri ödeme sunacak.

Kripto para ödünç verme, DeFi endüstrisi için en önemli kullanım durumlarından biridir. Geleneksel finansmanın aksine, DeFi kredileri dağıtılmış bir sistem ve merkezi olmayan uygulamalar aracılığıyla verildiğinden, DeFi kredilerinin kredileri onaylamak ve dağıtmak için bir merkezi partiye veya bir aracıya ihtiyacı yoktur . Yine de, merkezi olmayan kredilendirme, hala % 100 güvenli olmadığı için belirli risklerle ilişkilidir  

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 15 Milyon Dolar Çaldırdı

pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 12 Milyon Dolar Çaldırdı

Bir DeFi platformu olan pNetwork hack saldırısına uğramış durumda. Bu saldırıda 15 milyon dolar çaldıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.