Ana Sayfa / Haberler / Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor
Venezuela'da İnternet Olmadan Kripto Para Gönderilebilecek

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor

Advertisements

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor

Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal Denetimi veya SUNACRIP, tüm kripto madenciliği faaliyetlerini resmi olarak düzenlemek için ilk kararı yayınladı . Madencilerin hak kazanmak için belirli gereksinimleri karşılaması gerekir.

Resmi bir duyuru ilk olarak Gaceta Oficial’da yayınlandı ve SUNACRIP başkanı Joselit Ramirez tarafından imzalandı. Bitcoin madenciliği ( BTC ) ve diğer kripto para birimleriyle ilgilenen Venezuela sakinlerinin bir lisans talep etmesi ve sözde “ulusal havuza” katılmaları gerektiği belirtildi.

Yasal çerçeve, insanlardan kripto madenciliğinde ticaret, ithalat veya madencilik ekipmanı kullanma gibi ne tür faaliyetler yapmak istediklerini açıklamalarını ister. Hükümet ayrıca ASIC madencilik donanımı üretmek veya madencilik çiftlikleri kurmak isteyenler için özel bir lisans verecek.

“Ulusal havuz” ile ilgili olarak SUNACRIP bunu şu şekilde tanımlamıştır :

“Katkıda bulunan madencilik hash gücüyle orantılı olarak blok kazançlarını paylaşmayı kabul eden bir grup madenci. Kooperatiflerle benzer bir operasyonu paylaşıyorlar ve Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetlerin Ulusal Denetçiliğinden (SUNACRIP) sorumlu olacak.”

Kararname ayrıca SUNACRIP’in “madencileri ulusal havuza katılmaya teşvik etmek için faydalar, teşvikler ve hatta” vergi muafiyeti sağlayabileceğini “belirtiyor. Bununla birlikte, Venezüellalı kripto madencileri ulusal havuza katılmazlarsa, Kapsamlı Kripto Varlıklar Sisteminin yaptırımlarına tabi olacaklar.

Yeni düzenleme, hükümetin ulusal havuzda çıkarılan kriptoları dondurmak için yasal yetkiye sahip olup olmadığını veya böyle bir kamu havuzunun dışında madencilik yapan kişilere ne tür yaptırımların uygulanacağını netleştirmiyor.

Kripto madencileri, SUNACRIP tarafından çalıştırılan bir sistem olan Kripto Varlıklarda Kapsamlı Hizmet Kaydı veya RISEC aracılığıyla lisans için başvurmalıdır.

Venezuela’nın oldukça aktif bir kripto madenciliği popülasyonuna sahip olduğu bilinmesine rağmen, hükümet bu tür faaliyetleri her zaman tercih etmedi .

Venezuela Habitat ve Barınma Bakanı Ildemaro Villarroel, geçtiğimiz günlerde “Gran Misión Vivienda” projesinin (Büyük Ev Görevi) parçası olan devlete ait konutlarda veya mahallelerde kripto madenciliği faaliyetlerine izin verilmeyeceğini duyurdu .

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor

Advertisements Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor. Çin hükümeti tarafından desteklenen blok zinciri girişimi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.