Ana Sayfa / Haberler / Kripto ödeme şirketi Afrika’yı yeni bir dijital çağa taşımak istiyor
Bir e-ticaret başlangıcı olarak mütevazi başlangıçlara sahip bir Nijeryalı işletme, şimdi yüz binlerce kişiye Bitcoin ödemeleri sunuyor.

Kripto ödeme şirketi Afrika’yı yeni bir dijital çağa taşımak istiyor

Advertisements

Kripto ödeme şirketi Afrika’yı yeni bir dijital çağa taşımak istiyor

Bitcoin ödemeleri sağlayan bir şirket, Afrika’yı yeni bir dijital çağa taşımayı ve fiat para birimlerine çekici bir alternatif sunmayı hedeflediğini söylüyor.

Lagos, Nijerya merkezli bir finansal çözümler şirketi olan Patricia, basit bir e-ticaret başlangıcı olarak başladı. Şimdi, platform küreselleşti ve şirket, 300.000’den fazla kişinin hizmetlerini günlük ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığını tahmin ediyor. Şirketin ayrıca Gana, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ofisleri bulunmaktadır.

Patricia’nın arkasındaki ekip , mevcut finansal altyapıya alternatif çözümler oluşturmak için kripto para birimlerinin ve blockchain teknolojisinin gücünü kullanıyor ve tüketicilerin hiçbir gizli ücret ödemeden Afrika’daki en iyi oranlarda BTC’yi alıp satmasını sağlıyor. Dijital varlıklar daha sonra Patricia’nın “güvenli, güvenli ve esnek cüzdanında” saklanabilir ve kullanıcılar Bitcoin ile fiat para birimi arasında istedikleri zaman Nijeryalı Naira arasında dönüştürme yapma özgürlüğüne sahip olur.

Kurucu Fejiro Hanu Agbodje geçtiğimiz günlerde The Guardian’a şunları söyledi : “Nijerya’yı ziyaret eden ve bana iTunes hediye kartı veren bir amcam vardı. Bir iPhone’um yoktu, bu yüzden tam anlamıyla kullanmadım, bu yüzden bunu gerçek parayla nerede değiştirebileceğimi bulmaya çalıştım. Bunu yapan yerel bir şirket bulamadım ve sonunda kartı dolandırmaya başladım. Bu noktada, özel bir şeye rastladığımı fark ettim. ”

Şimdi, Patricia büyüyor – ve Agbodje’nin ilk tasavvur ettiğinden bile daha büyük bir şeye dönüştü.

Bitcoin’i kullanılabilir hale getirmek

Birçoğu Bitcoin’i spekülatif bir varlık veya bir değer deposu olarak görse de, Patricia bu noktayı kaçırdığına inanıyor: Çok sayıda insan, günlük alışveriş yapmak, faturalarını ödemek, aboneliklerini yenilemek ve çok daha fazlası için dünyanın en büyük kripto para birimini kullanmak istiyor.

Şirketin amiral gemisi ürünlerinden biri, Bitcoin sahiplerinin herhangi bir ATM makinesinden nakit para çekmesine olanak tanıyan özelleştirilebilir bir banka kartıdır. Ayrıca dünya çapında sayısız tüccardan satın alma yapılabilir.

Finansal katılım için bir itici güç olarak, anında bir banka hesabı birkaç dakika içinde açılabiliyor ve Patricia, piyasadaki en düşük transfer ücretlerinden bazılarını sağladığını söylüyor. Tüm bunlar bir müşterinin parasını korumaya yardımcı olur, yani yüksek oranlar insanların zor kazandıkları parayı tüketmez.

Diğer özellikler arasında, Google Play, Amazon ve iTunes da dahil olmak üzere en iyi markaların mevcut olduğu dünyanın herhangi bir yerinden hediye kartları satın alma ve satma olanağı bulunur. Hediye kartlarını başarıyla satan kişiler, nakit paralarına hızlı bir şekilde erişebilirler.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Advertisements Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor. hab Kuzey Kutup Dairesi’nin üzerindeki yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.