Ana Sayfa / Haberler / Kripto Para Borsası Binance Türkiye’ye Yardımda Bulunacak
Kripto Para Borsası Binance Türkiye'ye Yardımda Bulunacak
Kripto Para Borsası Binance Türkiye'ye Yardımda Bulunacak

Kripto Para Borsası Binance Türkiye’ye Yardımda Bulunacak

Advertisements

Dünyaca ünlü kripto para borsası olan Binance, corona virüsü nedeniyle Türkiye’ye yardımda bulunacağını açıkladı.

Son birkaç haftadır ülkemizdeki insanlara da bulaşan ve onlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan virüs nedeniyle Binance harekete geçti. Virüsün en fazla  etki gösterdiği ülkelere yardım edeceğini açıklayan borsanın belirlediği ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor. Dünyaca ünlü borsanın yardım departmanı olan Binance Charity, Twitter hesabı üzerinden yardım toplayacağını duyurmuştu.

COVID-19 adı verilen salgın için hali hazırda 1.4 milyon dolarlık bağışı kendisi üstlenen borsa, 1 milyon dolarlık bağış için de kullanıcılarına çağrıda bulundu. Buna ek olarak ise Twitter üzerinden #CryptoAgainstCOVID hastag’i aracılığıyla atılan her bir tweet için 1 dolarlık yardımda bulunulacak. Sizler de bu hastag’i kullanarak corona virüsüyle mücadele kapsamında yardımda bulunabilirsiniz.

Sizler de bir Twitter kullanıcısı iseniz Binance hesabı tarafından paylaşılan bu tweet gönderisini retweet yaparak 1 dolar katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca corona virüsünün ilk çıktığı günlerde Binance tarafından Çin’e özel yardımın yapıldığını da hatırlatmak gerek. Bu yardım kapsamında; 366.000 çift eldiven, 56.800 maske, 9 sterilizatör, 5.280 şişe el dezenfektanı, 20.000 test kiti, 7.850 koruyucu elbise, 20.000 çift gözlük, 388 oksijen konsantratörü, 1.000 antiseptik ve kabaca beş ton dezenfektan yardımında bulunulmuştu.

Binance Virüs İle Mücadelede Rol Oynayacak

Yapılan yardım kampanyasında tüm işlemlerin şeffaf bir biçimde gerçekleşeceğini açıklayan Binance’nin CEO’su CZ tarafından yapılan açıklamalar ise şu şekilde:

“Kripto topluluğu büyüyen bir güç ve bunu hayırseverlik ile daha da güçlendirme fırsatımız var. Corona virüs salgınına karşı birleşerek toplumu bu girişime katılmaya davet ediyoruz. Birlikte çok daha etkili olabiliriz.”

Kripto para alanında en hızlı büyüyen ülkelerden birisi olarak belirtilen Türkiye için şimdi kripto para borsası da seferber oldu. Birçok insanımızın virüsle savaşta yenik düşmesiyle birlikte olayın boyutu daha da artmıştı. Bu mücadeleye destek olmak isteyen borsanın milyonlarca dolarlık yardım yapmak için başlattığı bu kampanyaya olan ilgi de bir hayli fazla. Türkiye’ye ek olarak, olayın en fazla etki gösterdiği ülkelerden olan İtalya ve İspanya’ya da yardım yapılacağını hatırlatmak gerek.

Ekonomideki Düşüş Kripto Paralar İçin Fırsat Olabilir

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin Tekrardan 7.000 Doların Üstünde

Advertisements Uzun bir süredir sessizliğini koruyan Bitcoin tekrardan 7.000 doların üstüne çıkmayı başardı. Son birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.