Ana Sayfa / Haberler / Kripto Para Borsası Deribit, Panama’ya Taşınıyor
Kripto Para Borsası Deribit, Panama'ya Taşınıyor
Kripto Para Borsası Deribit, Panama'ya Taşınıyor

Kripto Para Borsası Deribit, Panama’ya Taşınıyor

Advertisements

Kripto türev borsası olan Deribit, Avrupa Birliği kurallarından kurtulmak için Panama’ya taşınacağını duyurdu. Birçok yeni gereklilik ve AML kurallarından kurtulmak için borsanın böyle bir hamle yaptığı düşünülüyor. Kurallardan bıkan birçok firma daha esnek şartlar olduğu nedeniyle Panama’yı tercih edebiliyor. Bir ticaret merkezi haline gelen Panama, birçok büyük şirkete ev sahipliği yapmakta. Vergi oranları ve yasal yükümlülüklerin az olması nedeniyle daha sık tercih edilir bir konumda diyebiliriz.

Merkezi şu anda Hollanda’da bulunan Deribit.com, 10 Şubat 2020’de kardeş şirket DRB Panama Inc.’ye devredilecek. Asıl şirket olan Deribit B.V. bundan sonra borsa ile ilişkisini kesmiş olacak ve diğer faaliyetlerine devam edecek. Deribit, Panama’ya transfer kararının Hollanda’nın yasal düzenlemelerinin sıkılaşması beklentisi nedeniyle alındığını belirtiyor.

5AMLD adı verilen düzenlemeler kripto hareketlerini ele alıyor ve Deribit yetkililerinden müşterilere ait bir takım verileri talep ediyor. Konu hakkında yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Kripto piyasaların herkese, özgürce açık olması gerektiğine inanıyoruz ve yeni düzenlemeler çoğu yatırımcı için önemli engeller oluşturacak.”

Panama’ya yapılacak transfer sürecinde Deribit borsasının koşullar ve gizlilik politikalarında bir takım değişiklikler yaşanması bekleniyor. Yeni ülkeye ayak uyduracak bir yasal değişikliklere gidilecek. Şirket, hali hazırda geçerli olan KYC gerekliliklerinde değişiklikler yapılacağını ve bu süreçte doğrulama ve ödeme şirketi Jumio ve yazılım şirketi Chainalysis ile iş birliği yapmayı planladığını beliriyor.

Kripto paralar aracılığıyla yapılan şüpheli transferlerin artması nedeniyle ülkeler kripto para borsalarından çeşitli verileri talep etmeyi tercih edebiliyor. Ekstra yasal yükümlülük anlamına gelen bu veriler nedeniyle borsaların ayak uydurmakta zorluk çektiğini söyleyebiliriz. Bunlara uymak istemeyen şirketler ise Panama gibi daha hafif koşulların olduğu ülkeleri tercih edebiliyorlar.

Kuzey Koreli Hacker Grubu Kripto Paralar İçin Virüs Geliştiriyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bu Kripto Firması Devasa Fon Topladı

Advertisements Bu Kripto Firması Devasa Fon Topladı. Geçiş halindeki dijital varlıkların güvenliğini sağlamaya yardımcı olan kripto güvenlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.