Ana Sayfa / Haberler / Kripto Para Çetesi Türkiye’de Yaklaşık 200.000 Kişiyi Dolandırdı
Bybit
Kripto Para Çetesi Türkiye'de Yaklaşık 200.000 Kişiyi Dolandırdı
Kripto Para Çetesi Türkiye'de Yaklaşık 200.000 Kişiyi Dolandırdı

Kripto Para Çetesi Türkiye’de Yaklaşık 200.000 Kişiyi Dolandırdı

Bugün NTV tarafından paylaşılan bir habere göre kripto para dolandırıcıları Türkiye’de yaklaşık 200.000 civarı yatırımcıyı ağına düşürmeyi başardı. Eskişehir’de ofisi bulunan ve ayda %30 civarı bir garanti kazanç vaat eden şirket bir bot yazılımı sunmaktaydı. Bu yazılım aracılığıyla da yatırımcıların parasının her ay %30 oranında geri ödeneceği dile getirildi. Bu vaatlere kanan yaklaşık 200.000 kişinin ise milyonlarca doları kayıplara karışmış durumda.

Toplam Zarar 100 Milyon Dolar!

NTV’nin yayınladığı haberde yer alan detaylara göre kripto para çetesinin topladığı toplam para 100 milyon dolar civarında. Türkiye dışında farklı ülkelerde da faaliyet gösteren çetenin paraları Marshall adalarına aktardığı öne sürülüyor.

Hint asıllı olduğu bilinen kurucular dünyanın dört bir yanından kripto para yatırımcılarını ağlarına düşürmeyi başardılar. Almanya, İngiltere ve Türkiye’den toplamda yüz binlerce yatırımcıyı dolandıran çete şu anda kayıplara karışmış durumda. Ortaya çıkan bu haberin ardından ise yatırımcıların gözü diğer benzeri bot programlarına ve sistemlere kaymış durumda. Ülkemizde ve dünyanın farklı noktalarında aktif olarak kullanılan bu botların büyük bir risk içerdiği bilinmekte. Bu yüzden sizler de yatırımlarınızı bizzat yapmalı ve araya herhangi bir yazılım ve sistem sokmamaya özen göstermelisiniz. Aksi taktirde sonunuz dolandırılan diğerleri gibi hüsran olabilir.

Milyarder Yatırımcı Bitcoin ve Altın Arasındaki Tercihini Açıkladı!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Pancake Hunny DeFi Protokolü Hack Saldırısına Uğradı

Pancake Hunny DeFi Protokolü Hack Saldırısına Uğradı

Binance Smart Chain üzerinde bulunan Pancake Hunny DeFi protokolü birkaç saat önce büyük bir hack …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.