Ana Sayfa / Altcoinler / Kripto Para Fiyatlarını Etkileyen Etmenler Nelerdir?
Kripto Para Fiyatları Etkileyen Etmenler Nelerdir

Kripto Para Fiyatlarını Etkileyen Etmenler Nelerdir?

Advertisements

Gün geçmiyor ki yeni bir kripto para birimi daha çıkmasın. Bu konuda pek çok bilgi sahibi olan yatırımcı olduğu gibi hiçbir bilgisi olmadan kripto para borsasına giren yatırımcılarda mevcut. Ancak kripto para yatırımı yaparken muhakkak bilmeniz gereken şeyler var. Kripto para fiyatlarını olumlu ve olumsuz etkileyen gelişmeleri mutlaka öğrenmelisiniz. Bizde bu yazıda zaten size bunları açıklayacağız. Keyifli okumalar..

 Faiz Gelişmeleri

Amerika veya Avrupa Merkez Bankasında yaşanan faiz gelişmeleri, kripto para fiyatlarını etkileyen en önemli etmenlerden. Merkez bankalarındaki faiz artışları kripto para piyasasına olumsuz yansıyabilir. Faiz yükselişi ile beraber risk iştahı düşük yatırımcılar, riskli yatırımlardan uzaklaşarak sabit getirili menkul kıymetlere yönelirler. Bu nedenle faiz artışları kripto paralar gibi riskli yatırım araçlarına olumsuz yansır.

Ülkeler Arası Gerginlik

Ülkeler arasında yaşanan gerginlikler de kripto para fiyatlarını etkileyebilir. Bildiğiniz gibi kripto para birimlerinin basıldığı veya bağlı olduğu bir ülke yok. Bu nedenle Amerika ve Çin arasında çıkan bir gerginlik bu ülke para birimlerini negatif etkilerken kripto para birimlerini ise olumlu etkilemektedir. Ülkeler arası savaş, vergi kotaları gibi gerginlik yaratıcı olaylar ve gelişmeler kripto para fiyatlarının yükselmesine neden olur.

Güncel Haberler Gelişmeler

Kripto paralar ile ilgili güncel haberler, kripto para fiyatlarına olumlu ve olumsuz yansıyabilir. Örneğin herhangi bir ülkede kripto para kullanımını yasaklanması kripto para birimlerinin düşüşüne neden olabilirken, bu yasağın kaldırılması ise kripto para fiyatlarını yükseltir. Ayrıca dünyadaki kripto para kullanımının artışı ile ilgili bir haber de kripto para fiyatlarına olumlu yansıyabilir.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Ethereum Sert Çakıldı ! Analistler Ne Diyor?

Advertisements Ethereum Sert Çakıldı ! Analistler Ne Diyor? Ethereum fiyatı, 620 dolar civarında kısa vadeli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.