Ana Sayfa / Haberler / Kripto para işlemi yapanlar dikkat , Bazı bankalar işlemleri yasakladı
Barclays Eski Yöneticisi Kripto Para Destekli Banka Kuruyor
Barclays Eski Yöneticisi Kripto Para Destekli Banka Kuruyor

Kripto para işlemi yapanlar dikkat , Bazı bankalar işlemleri yasakladı

Advertisements

Kripto para işlemi yapanlar dikkat , Bazı bankalar işlemleri yasakladı.

The Times’ın 9 Ocak tarihli bir haberine göre İngiltere’nin en büyük bankalarından biri olan HSBC, kripto para biriminin rekor kıran rallisinin ardından Bitcoin (BTC) kullanıcılarının kazançlarını nakit olarak almasına izin vermeyecek.

Bu arada, diğer önde gelen bankalar da kripto para alımları için kredi kartlarını kabul etmeyi reddediyor.

CNBC’nin Crypto Trader programının sunucusu Ran Neuner, birçok bankanın kripto para birimlerini yasaklayarak kendi kendilerine iflas edeceğini söyledi.İngiltere’deki en büyük bankacılık kurumları, yıllardır feci şekilde kripto karşıtı olarak gündeme geliyor. Daha önce HSBC ve Barclays, bir kripto borsasına fon gönderen bir bisiklet satıcısının hesaplarını bloke etmişti.

Genellikle kara para aklama endişeleri, bankaların kripto para birimleri ile uğraşma konusundaki isteksizliklerinin ana nedeni olarak gösteriliyor. Yine de HSBC, JPMorgan Chase ve diğer büyük bankalar Eylül ayında sızan FinCEN dosyalarına göre suçluların 2 trilyon doların üzerinde aklamasına yardımcı oldu.

Bankalar kripto paraya ısınıyor

Kripto para borsası CoinCorner’ın CEO’su Danny Scott, kriptoya genellikle düşman olarak görülen İngiliz bankalarının Bitcoin’e ısındığını söylüyor:

“BİR SÜREDİR MÜŞTERİLERİMİZİN BİTCOİN’LERİNİ LİKİDE ETMESİNİ REDDEDEN VEYA ZORLAŞTIRAN BANKALARIMIZ OLMADI. BENCE BANKALAR BTC’YE ALIŞMAYA BAŞLIYOR. BU FONLARIN KAYNAĞI AÇIK OLDUĞU SÜRECE SORUN YOK.”

Bu sırada Bitcoin fiyatı hafif bir düşüş yaşadı

Sabah saatlerinde 41.000 doların üzerinden işlem gören Bitcoin yaklaşık 3 saat içerisinde dünden beri üzerinde kalmayı başardığı 40.000 dolarlık seviyenin altına düştü. Son 24 saatte %2,6’lık bir düşüş gösteren öncü kripto para birimi, yazım sırasında 39.780 dolardan işlem görüyor.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Coinbase yeni hamleler ile daha fazla kripto paraya kapısını aralıyor

Advertisements Coinbase yeni hamleler ile daha fazla kripto paraya kapısını aralıyor. ABD merkezli dijital para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.