Ana Sayfa / Haberler / Kripto Para Kullanıcılarına Sahte Mail Saldırıları Artışta
Kripto Para Kullanıcılarına Sahte Mail Saldırısı Artışta
Kripto Para Kullanıcılarına Sahte Mail Saldırısı Artışta

Kripto Para Kullanıcılarına Sahte Mail Saldırıları Artışta

Siber saldırı verilerinden elde edilenlere göre son dönemlerde kripto para kullanıcılarına sahte mail saldırıları artışta. Bilgisayar korsanlarının yeni hedefi olan kripto para kullanıcılarının özellikle gelen mailleri kontrol ederken dikkatli olmaları gerekmekte. Maillerle birlikte gelen virüslü bir dosyayı yanlışlıkla bilgisayarınıza indirdiğinizde hiç istemeyeceğiniz sonuçlar ortaya çıkabilir.

Uzun bir süredir özellikle kripto para kullanıcılarına aynı birkaç mail üzerinden dünyanın farklı noktalarındaki insanlara mail atıldığı biliniyor. Bu mail üzerinden de binlerce dolar değerinde kripto paranın ele geçirildiği bilinmekte.

Gelen saldırılardan birisi ise ünlü kripto para borsası Binance’nin adını kullanmakta. Binance adına benzer bir şekilde oluşturulan mail adresiyle insanları tuzağa düşürmek isteniyor. Birçok kullanıcının da buna kanmış olduğunu söyleyebiliriz. Anlık dalgınlık sonucunda hesap bilgilerini dolandırıcılara ileten kullanıcılar ellerindeki kripto paraları kaptırabiliyorlar.

Kripto paraların takip edilememesinden yararlanan dolandırıcılar, her geçen gün çok daha fazla insanı kandırmayı başarıyorlar. Kullanıcıların da bu noktada uyanık olmaları gerekmekte. E-postaların kimden gelmiş olduğuna özellikle dikkat edilmesi gerekiyor. İsim benzerliği nedeniyle sizler de dolandırıcıların kurbanı olabilirsiniz. Bu yüzden mesajların kimden geldiğini dikkatli bir şekilde okumak yararınıza olacaktır.

Borsalarda kayıtlı hesaplara bir şekilde ulaşıp onlara şifre sıfırlama tarzında sahte mailler atan dolandırıcılar, bu sayede günde binlerce kişiyi ağına düşürüyor. Hiçbir kripto para borsasının sizlerden durduk yere şifre sıfırlama talep etmeyeceğini, özellikle bilgilerinizi istemeyeceğini unutmayın.

Kuzey Koreli Hacker Grubu Kripto Paralar İçin Virüs Geliştiriyor

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Güney Kore Kripto Paralardan Vergi Almaya Başlayacak

Güney Kore Kripto Paralardan Vergi Almaya Başlayacak

Güney Kore kaynaklarından paylaşılan bilgilere göre ülke içerisinde kripto paralardan vergi alınmaya başlanacağı duyuruldu. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.