Ana Sayfa / Bitcoin / Kripto Para Lideri Bitcoin İçin Bu Hafta Dikkat Edilmesi Gerekenler
Binance %20 İndirim

Kripto Para Lideri Bitcoin İçin Bu Hafta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kripto para lideri Bitcoin (BTC) yaşadığı sert düşüşle birlikte piyasaları derinden sarsmış durumda. Liderin beraberinde düşüşe geçen altcoin projeleri şu anda yatırımcıları kara kara düşündürüyor. Peki piyasalarda bu hafta neler bekleniyor? İşte detaylar..

FED Başkanı’nın Yapacağı Açıklama Bekleniyor

FED Başkanı Jerome Powell’ın Çarşamba günü TSİ 22.30’da açıklama yapması bekleniyor. Kripto para yatırımcıları tarafından da merakla beklenen bu açıklama gidişat için önemli rol oynayabilir. Ayrıca geçtiğimiz ay yaptıkları açıklamalarda para politikalarında sıkılaşmaya gideceklerini ve tahvil alımlarını Mart ayında sonlandıracaklarını belirtmişlerdi. Giderek yaklaşan bu tarihe ilişkin de yine yatırımcıların meraklı bekleyişi devam edecek gibi duruyor.

Bitcoin’de Son Durum (24 Ocak)

Yeni bir haftaya giriş yaparken kripto para lideri Bitcoin’de 35.000 doların hemen üzerinden işlemler devam ediyor. Ancak yatırımcılar özellikle bugün için büyük bir pozitif hareket beklememekte. Onun yerine 35.000 seviyesinin korunması şu an için en iyisi olacak gibi görünüyor. Eğer BTC için bu seviye de kaybedilirse 33 ile 34.000 dolar aralarına tekrardan geri dönüş yapılabilir.

Yatırımcısına haftalardır büyük kayıplar yaşatan BTC yaklaşık 75 günlük süreçte yarı yarıya değer kaybetti. Bu süreç bireysel yatırımcıları korkutmuş olsa da kurumsal yatırımcıların ilgisi kitleyi ayakta tutmaya devam ediyor. Yine buna ek olarak El Salvador tarafının da dipten toplama hamleleri uzun vadede 100.000 beklentisini diri tutmakta.

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekiyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

PlanB: "Bitcoin Fiyatlarındaki Düşüş Piyasayı Rahatlattı ve Yeniden Yükseliş Yaşanacak"

Bitcoin (BTC) İçin Tarihinin En Kötü Haftalık Serisi Yaşandı!

Geçen ay yaşanan Bitcoin (BTC) düşüşü, yatırımcıları tarihin en kötü haftalık dönemine yönlendirdi. BTC şimdi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.