Ana Sayfa / Haberler / Kripto Para Madencileri İçin Cennet Ülke Portekiz
kripto para madencileri için cennet ülke portekiz
kripto para madencileri için cennet ülke portekiz

Kripto Para Madencileri İçin Cennet Ülke Portekiz

Ülkemizde henüz tam bir yasal kılıfa giydirilemese de gelir elde edildiği için bir şekilde vergi alınmaya çalışan kripto para madenciliğinden birçok ülkenin hükümeti tarafından vergi alınmaktadır. Ancak Portekiz’de yapılan son düzenlemeye göre bundan sonra kripto para madencilerinden hiçbir şekilde vergi alınmayacağı ortaya çıktı. Bunun arkasındaki sebebin ise insanların bitcoin de dahil olmak üzere birçok kripto para birimiyle ileride yaşanacak potansiyel teknolojik gelişmeler için şimdiden hazırlıklı tutulması düşünülüyor. Bu sayede halk kripto paraları gündelik yaşantısına indirgeyerek yeni bir düzene daha kolay bir şekilde girebilecektir.

Sadece bireyler için geçerli olacağı açıklanan yeni kanun maddesinin yakın bir zamanda yürürlüğe geçirilmesi planlanmakta. Bir önceki yıl olan 2018’in Şubat ayında çıkan kanuna göre kripto para satışı yaparak gelir elde edenler %28 vergiye tabi tutulacaktı. Ancak bundan bir yıl sonra çıkan düzenlemede bireysel faaliyetlerde bunun iptal edilmesi yönünde adım atıldı. Şuan için yapılan düzenlemenin sadece bireyleri kapsadığını ve bu yol üzerinden gelir elde eden ticari şirketlerin vergi ödemeye devam edeceğini de belirtmek gerek.

Dünyanın En İyi Kripto Para Borsası Siteleri

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin'de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bitcoin’de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bundan tam 12 gün öncesinde gerçekleşen blok ödülü yarılanmasının ardından yatırımcılar tarafından bir sonraki hamle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.