Ana Sayfa / Analizler / Kripto Para Market Hacmi Hafif Büyürken Bazı Altcoinler Değer Kaybediyor

Kripto Para Market Hacmi Hafif Büyürken Bazı Altcoinler Değer Kaybediyor

Kripto para piyasası 460 milyar dolar seviyesine çıkarak hafta sonunda yaşanan sert düşüşün yaralarını sarmaya çalışıyor. 27 Şubat Salı gününde, market hacmi en büyük ilk 10 dijital paranın yarısından fazlası hafif bir yükseliş eğilimi sürdürüyor.

Kripto Para Birimleri Toplam Market Hacmi

Bitcoin (BTC), ilerlemesini yavaşlattı ancak son 24 saat içerisinde, 10,812.50 dolar işlem değeri ile %3.79 oranında değerini arttırmayı başardı.

En büyük 10 coin arasında IOTA , son 24 saat içinde yüzde 8.21 ile en fazla değer kazanan kripto para birimi oldu ve şimdi 2.04 dolar seviyesinden işlem görüyor.

IOTA Fiyat Endeksi

Market hacmi en büyük ilk 10 kripto para birimleri arasında değer kazanan diğer altcoinlerde Ethereum, NEO ve EOS göze çarpıyor. Haberi hazırlama saatinde NEO yüzde 7.24 oranında değer kazanarak 144.98 dolar, EOS %7,34 oranında artış kaydederek 8.71 dolar, Ethereum (ETH) ise 24 saatlik bir süre içerisinde yüzde 1.51 oranında küçük bir artış gösterdi.

Yukarıda bahsi geçen dijital para birimleri dışında diğer bazı altcoinler şu anda kırmızı renkte. Ripple ( XRP ), Litecoin (LTC) ve Cardano (ADA) sırasıyla yüzde 0,24, 2,15 ve 1,11 oranında azalma ile değer kaybeti.

Hafta sonu yaşanan pazardaki düşüşle beraber kripto paraların toplam piyasa değeri 420 milyar dolara geriledikten sonra, hafta başından itibaren toparlanma sürecine giren kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 460 milyar doları aştı.

Ortalama Bitcoin işlem ücreti , hareket başına yaklaşık 2.4 ile son ayların en düşük düzeyinde ve muhtemelen son birkaç gündür kripto para birimlerinin değerinin artmasına katkıda bulunmakta.

26 Şubat Pazartesi, Bitcoin Ağındaki işlem ücretlerini ve onay sürelerini azaltmak üzere tasarlanan Segregated Witness (SegWit) ölçekleme çözümünü tam olarak destekleyen Bitcoin Core istemcisinin 0.16.0 sürümünün yayınlandığı bildirildi.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Altcoin Sezonu Başladı Mı Yoksa Çoktan Bitti Mi?

Altcoin Sezonu Başladı Mı, Yoksa Çoktan Bitti Mi?

Son birkaç haftadır özellikle bazı altcoinler Bitcoin’den daha iyi performans göstermeleriyle birlikte oldukça popüler bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.