Binance %20 İndirim
Kripto Para Piyasaları Neden Bir Anda Düştü İşte Detaylar...

Kripto Para Piyasaları Neden Bu Kadar Hızlı Düştü? İşte Detaylar…

Kripto para piyasalarına baktığımızda sabit değerli olanlar hariç neredeyse ilk 100’de bulunan tüm altcoinlerin dibi boyladığını görüyoruz. Yatırımcıları oldukça üzen ve bir yandan da hayrete düşüren olayla ilgili soru işaretleri gelmeye devam ediyor. Peki kripto para piyasaları neden bu kadar hızlı düştü? Gelin bu soruya birlikte bir yanıt arayalım. Sizler de bu sayede içinizdeki soru işaretlerinden kurtulabilirsiniz.

Piyasalarda Elon Musk Etkisi

Daha öncesinde Dogecoin hakkında attığı tweetler ile gündeme gelen ünlü iş adamı Elon Musk şimdi tüm piyasaları etkileyen bir hamlede bulundu. Geçtiğimiz saatlerde Bitcoin ve yanında kırık bir kalp işareti paylaşan ünlü ismin bu paylaşımı birçok kişiyi korkuttu. Bununla birlikte de yatırımcıların büyük bir kısmı paniğe kapılarak bir anda çığ gibi büyüyen satış akımı başlattılar. Kripto para piyasalarının dibi boylamasını sağlayan bu olayla birlikte piyasalarda milyarlarca dolarlık kayıp söz konusu.

Son 24 saat içerisinde Bitcoin (BTC) %8’e varan bir değer kaybı yaşarken altcoinlerde ise bu durum daha vahim. Örneğin adını Elon Musk ile birlikte tüm dünyaya duyurmuş olan Dogecoin (DOGE) de bu süreçte %14 değer kaybetmiş durumda. Piyasaların ne zaman düzeleceği henüz kestirilemezken bu belirsizlik ve panik havasının bir süre daha devam edeceğini söyleyebiliriz.

Korkutan Açıklama: Bitcoin (BTC) Henüz Dibi Görmedi!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’de Büyüyen Sorunların Ardından Kripto Paralar Düşüşe Geçti

Çin genelinde son günlerde birçok protesto patlak verdi ve ülkenin katı COVID-19 kısıtlamalarına tepkiler artıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.