Ana Sayfa / Altcoinler / Kripto Para Piyasaları Sessizliğini Koruyor | Düşüş Kapıda Mı?
Kripto Para Piyasaları Sessizliğini Koruyor | Düşüş Kapıda Mı?
Kripto Para Piyasaları Sessizliğini Koruyor | Düşüş Kapıda Mı?

Kripto Para Piyasaları Sessizliğini Koruyor | Düşüş Kapıda Mı?

Son birkaç gündür kripto para piyasaları sessizliğini koruyor. Bu durum da “Düşüş kapıda mı?” sorusunu akıllara getirmekte. Özellikle de Bitcoin’de kısa bir süre önce yaşanan ve beklentilerin altında kalan blok ödülü yarılanması sonrası kimse ne yapması gerektiğini tam olarak bilemiyor. Henüz bir hareket etmek istemeyen birçok yatırımcı da piyasaların sakin seyir etmesine sebebiyet vermiş durumda.

Bitcoin ağında kısa bir süre önce gerçekleşen ve madenci ödüllerini yarı yarıya düşüren halving olayından birçok kripto para kötü etkilenmiş durumda. Son 24 saatte listenin üst sıralarında yer alan popüler kripto paraları oldukları yerde saymakla yetindiler. Hatta birkaç günlük geçmişlerine baktığımızda bir düşüş durumunun söz konusu olduğunu dahi söyleyebiliriz.

Bitcoin’in ardından en popüler 2. kripto para birimi olan Etherum (ETH) son 24 saatte %0,34 büyüme yaşadı ancak bu oranla yerinde saydığını söylemek mümkün. En son Şubat ayında yaşadığı 281 dolarlık zirvenin ardından şu anda 200 dolar sınırından işlem gören ETH, eski günlerindeki performansından uzak diyebiliriz. Çoğu zaman Bitcoin’le paralel hareket ettiği düşünülen Etherum piyasalarında bir yükselme için Bitcoin’in harekete geçmesi gerekiyor.

Geleneksel piyasalardaki düşüşün ardından FED ve birçok ulusal merkez bankaları üreticileri destekleyecek çözüm paketlerini açıkladılar. Bu açıklamalar ilk aşamada etkisini yeteri kadar hissettiremese de son birkaç gündür hareketliliğin çoğaldığını söyleyebiliriz. ABD Başkanı Trump tarafından yapılan benzeri açıklamalar da bu noktada etkisini iyi hissettirmeyi başardı. Geleneksel piyasalardaki düşüşten sonra kripto paraya olan akın ise şu anda yavaşlamış durumda. Birçok yeni kurumsal yatırımcı Bitcoin ve diğer kripto paralarla daha yakından ilgilenmeye başlasa da ön yargı nedeniyle halen korkak davranılmaya devam ediliyor. Bu durum düzelmeden de piyasalarda olumlu bir işaret yakın dönemde zor gözüküyor. Ancak ABD’deki yatırım danışmanlarının kripto paralara sıcak bakması durumunda Bitcoin’e milyoner ve milyarder akınının başladığını görebiliriz.

Kripto Para İşlem Hacminin Büyük Bir Kısmı Sadece Bu 3 Coine Ait

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

TikTok Videosu Sayesinde Dogecoin %25 Değer Kazandı

TikTok Videosu Sayesinde Dogecoin %25 Değer Kazandı

Kripto para piyasasında bir meme coin olarak geçen ve oldukça komik bir gelişime sahip olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.