Ana Sayfa / Analizler / Kripto Para Piyasaları Tepetaklak Düşüyor! Peki Bunun Sebebi Ne?
Binance %20 İndirim
Kripto Para Piyasaları Tepetaklak Düşmeye Devam! Peki Bunun Sebebi Ne?
Kripto Para Piyasaları Tepetaklak Düşmeye Devam! Peki Bunun Sebebi Ne?

Kripto Para Piyasaları Tepetaklak Düşüyor! Peki Bunun Sebebi Ne?

Kripto para piyasaları birkaç gündür düşüşteydi ancak bugün adeta tepetaklak çakılmış durumda. Dibi boylayan ve birçok kişinin zarar durumuna düşmesini sağlayan bu durumun neyden kaynaklandığı ise büyük bir merak konusu. Analistlere göre yaşanan bu düşüşte Çin’de yaşanan olaylar ve Elon Musk başta olmak üzere birçok durumun etkisi mevcut. Buna ek olarak birçok yatırımcı daha da düşer korkusu ile satışa gidince durumun bir çığ etkisiyle büyüdüğünü söyleyebiliriz.

Kripto Paraların Toplam Market Değeri 19 Mayıs

Kripto Paraların Toplam Market Değeri 19 Mayıs

Coinmarketcap üzerinden alınan toplam market hacmi verilerinde düşüşü çok daha rahat bir şekilde görebiliyoruz. Bitcoin başta olmak üzere hemen hemen tüm altcoinler de gün içerisinde düşüş yaşayınca market kapasitesi de dibi görmüş durumda. Uzun zamandır böylesine bir düşüş ile karşılaşmayan birçok yatırımcı şu anda büyük bir korku durumunda diyebiliriz. Birçok yatırımcı daha fazla zarar etmek istemeyip satış yapınca sadece piyasaları izlemeye geçtiler.

Elon Musk’ın piyasalar üzerinde yarattığı etkinin ardından birçok farklı noktadan da çeşitli dava haberleri gelmiş durumda. Hal bu olunca da kripto para piyasaları diğer coinlerde yaşanan olayların baskısı altında kalarak ağır bir düşüşe geçti. Yatırımcılar şuan tam anlamıyla ne yapacaklarını bilemezken ana parasını koruyanların ise tedbir amaçlı nakde döndükleri biliniyor.

Bitcoin Aylar Sonra 40.000 Doların Altını Gördü! Sırada Hangi Seviyeler Var?

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.