Ana Sayfa / Altcoinler / Kripto Para Piyasaları Topluca Düşmeye Devam Ediyor
Kripto Para Piyasaları Topluca Düşmeye Devam Ediyor
Kripto Para Piyasaları Topluca Düşmeye Devam Ediyor

Kripto Para Piyasaları Topluca Düşmeye Devam Ediyor

Advertisements

Son birkaç gündür Bitcoin’de yaşanan düşüşün ardından kripto para piyasaları topluca düşmeye devam ediyor. Sitemizdeki kripto para piyasası alanına baktığımızda aslında tabloyu çok daha net bir şekilde görmemiz mümkün. Grafiklerde sürekli olarak kırmızı ışık yandığı açıkça görülmekte.

Corona Virüsünün Piyasalara Etkisi!

Çin’den ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın dört bir yanındaki ülkelere yayılan corona virüsünün de piyasalar üzerinde etkili olduğu düşünülüyor. İnsanları panik durumuna sokan ve para akışının dengesini bozan hastalık nedeniyle dünya çapında birçok piyasa değer kaybetmekte. Petrol fiyatlarında yaşanan düşüşü de bu duruma örnek olarak gösterebiliriz. Genel olarak insanların para dönüşümünü durdurduğu günlerde kripto paralara olan ilgi de azalmış durumda. Analistler tarafından kripto para yatırımcılarına yapılan tek tavsiye ise panik havasına kapılmamak ve eldeki kriptoları tutmak olarak görülüyor. Kısa sürede yeniden toparlaması beklenen piyasalarda eğer zarar etmek istemiyorsanız hemen satış yapmamanız sizin yararınıza olacaktır.

Toplu bir şekilde düşüş yaşayan kripto para piyasalarında aslında bu olayın daha önceki süreçlerde de yaşandığını görmüştük. Özellikle Bitcoin’de yaşanan düşüşün etkilediği diğer birimler yatırımcıları bir anda şoka uğratabiliyor. Uzun süren çıkış düzeninin ardından sert bir düşüş yaşayan birimler hazırlıksız yakalayabilmekte. Bu gibi durumlara düşmemek için de artık birçok yatırımcı otomatik talimat sistemlerini kullanıyor. Otomatik talimat sistemleri sayesinde belirli bir yüzdelik değer kaybında birimin satılmasını sağlamak mümkün. Aynı şekilde belirli bir miktarda artış görüldüğünde satın almak da yine seçenekler arasında.

Kripto para piyasalarında sert düşüşlerin yaşandığı şu günlerde çıkış yaşayan nadir birimlerin daha çok borsalar tarafından çıkartılan tokenler olduğunu söylemek mümkün. Artık bir akım haline gelen tokenlerin sayısı hızlı bir şekilde artıyor ve birçok zaman da oldukça avantajlı olduklarını söyleyebiliriz. Çok popüler olmasalar da doğru zamanlarda yapılan yatırımlarla iddialı bir seçenek haline gelebiliyorlar. Sizler de lider birimlerin düşüş yaşadığı şu günlerde bu seçeneklere göz atabilirsiniz.

Google Chrome Uzantısı Ledger Cüzdanlarından Kripto Çalma Girişiminde Bulundu

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kripto_para

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor

Advertisements Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor. Çin hükümeti tarafından desteklenen blok zinciri girişimi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.