Binance %20 İndirim
Kripto Para Piyasaları Tekrardan Dibi Boyladı! Bu Seviyelerden Alım Yapılır mı

Kripto Para Piyasalarında Sert Düşüşler Yaşanıyor! (14 Eylül)

Kripto para lideri Bitcoin Salı günü %9.6 oranında düştü ve günü 20.2000 dolar civarında bitirdi. Bu durum Çarşamba sabahına kadar kalmış görünüyor. Ethereum ise bir gecede %6,4 kayıpla 1610 dolara kadar geriledi. Özetle, büyük altcoinler sert bir darbe aldı ve %4,6 (BNB) ile %13 oranında (SOL) kayıplar yaşandı.

Bitcoin ayıları, piyasaları tekrardan kontrol altına almaya çalışıyor. 50 günlük hareketli ortalama seviyesinden önemli bir düşüş yaşanmış durumda. Bu durum, Ağustos ayında olduğu gibi uzun süre düşük duyarlılığı geri getirebilir. Ancak, Haziran ayının en düşük seviyesinin geri yüklenip yüklenmeyeceğini tahmin etmek için henüz çok erken gibi duruyor.

Tüm riskli varlıklar üzerindeki baskı, ABD enflasyon raporunun önümüzdeki hafta daha güçlü bir Fed faiz artırımı olasılığını artırması ve iki yıldan fazla bir süre içinde en güçlü satışı tetiklemesi sonrasında geldi.

Kripto paralara ilişkin haberler

2013 Nobel Ekonomi Ödülü sahibi Eugene Fama, Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak değeri olduğuna inandığını aktardı. Ancak BTC’nin yüksek oynaklığı, bu amaçla kullanılmalarını engelliyor. Bunun sadece yukarı yönlü hareketler için değil, baş aşağı hareketler için de geçerli olduğunu da eklemek gerek.

ConsenSys’e göre Ethereum, Bitcoin’den daha yüksek kısa vadeli büyüme potansiyeline sahip. 15 Eylül’de gerçekleşmesi planlanan The Merge etkinliğinden sonra ETH bir tasarruf aracı haline gelecek gibi duruyor.

Dijital varlık yönetimi platformu Abra, ABD’de geleneksel kripto para birimi hizmetleri sunan ilk düzenlenmiş kripto bankası olan Abra Bank’ı piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Basında çıkan haberlere göre, 34 milyon müşteriye hizmet veren yatırım devi Fidelity Investments, perakende müşterilerinin aracılık platformunda Bitcoin ticaretine erişmesine izin vermeyi planlıyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Yeni Çıkacak NFT’ler Nasıl ve Nereden Takip Edilir ?

NFT’lerle ilgileniyorsanız ve birçoğunun aslında 0.1 ETH gibi değerlerden Mint’lendiğini ve 10, 20, 30 ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.