Ana Sayfa / Analizler / Kripto Para Piyasalarında Yaşanan Sert Düşüşün Nedenleri
Kripto Para Piyasalarında Yaşanan Sert Düşüşün Nedenleri
Kripto Para Piyasalarında Yaşanan Sert Düşüşün Nedenleri

Kripto Para Piyasalarında Yaşanan Sert Düşüşün Nedenleri

Advertisements

Perşembe günü özellikle öğleden sonra ve akşam saatlerinde kripto para piyasaları sert bir düşüş yaşadı. Peki piyasalarda yaşanan bu sert düşüşün nedenleri nedir?

Amerika’nın ticaret ve borsa merkezi olarak da bilinen Wall Street de Perşembe günü kötü bir gün geçirdi. Bu durumu en acımasız satışlardan birisi olarak nitelendiren analistlere göre bu durumun etkisi bir süre devam edebilir. Wall Street piyasalarında belirli bir otoriteye sahip Dow Jones Sanayi Ortalama Endeksi de 1.86 puanı aşan değer kaybı yaşamaktan kaçamadı. Aynı gün başta Bitcoin olmak üzere diğer kripto paraların da adeta bir çöküş yaşadığını söyleyebiliriz. Bitcoin’in dışında Etherum, Ripple ve Litecoin gibi popüler altcoin birimleri de değer kaybından kaçamadı.

ABD Merkez Bankası tarafından faiz oranlarının düşük tutulması kararının da buna sebep olabileceği düşünülüyor. Durumun ne kadar vahim olduğunu ortaya koyan bu kararın ardından yatırımcılar tepkisini bu şekilde ortaya koydular. Corona virüsünün merkezi haline gelen Amerika’da her gün yüzlerce kişi hayatını kaybediyor ve birçok kişi de panik halinde. Bu yüzden de artık yatırımcıların yatırım yapmaktan uzaklaşıp nakite geçmeye başladıklarını söyleyebiliriz. Piyasaların düşüşüne neden olan bu olayın bir süre daha etkisini göstermesi bekleniyor.

İnsanların hisse gibi geleneksel yatırım araçlarından uzaklaştığı şu günlerde kripto paraların değer kazanması beklenmekteydi. Bir süre önce önemli bir atılım yaşansa da yeterli görülmediğini belirtmek gerek. Güçlü bir 10.000 direnciyle karşı karşıya olan Bitcoin bu direncin de altına inerek 9.500 seviyesinin altına kadar düştü. Haliyle bu durum neredeyse tüm kripto paraların düşmesine sebebiyet vermiş vaziyette. Birçok popüler kripto para ve daha az bilindik olsalar da diğer altcoinler de dün büyük bir kayıp yaşadılar. Tekrardan toparlamaya çalışan Bitcoin yazının kaleme alındığı sıralarda 9.392 dolardan işlem görmekte. Bitcoin’de 9.500 destek seviyesi de kırılmış durumda. Eğer 9.000 seviyesinin altına da inilirse bizleri zor günlerin beklediğini söyleyebiliriz.

Coca Cola Otomatları Artık Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

21 Ekim DeFi sektörü: Yükseliş ve düşüştekiler – PieDAO, DODO

Advertisements 21 Ekim DeFi sektörü: Yükseliş ve düşüştekiler – PieDAO, DODO Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.