Binance %20 İndirim
Kripto Para Piyasalarında Neler Oluyor? Bu Düşüşün Sebebi Ne?
Kripto Para Piyasalarında Neler Oluyor? Bu Düşüşün Sebebi Ne?

Kripto Para Piyasalarındaki Düşüşün Sebebi Ne?

Kripto paraların son durumuna baktığımızda özellikle son 24 saat içerisinde adeta büyük bir kıyım görüyoruz. Bu süreçte neredeyse tüm kripto paralar dibi boylarken ilk 100 sıralamasında yükselen bulunmuyor. Bu nedenle de birçok yatırımcı zarar etmiş durumda. Bununla birlikte de kripto para piyasalarında yaşanan bu ani düşüşün nedeni herkes tarafından merak ediliyor. Gelin bu konuya birlikte değinelim.

Kripto Para Piyasaları Dibi Boyladı!

Son 24 saatlik süre zarfında en çok kaybettiren coin %25 düşüşüyle Dogecoin (DOGE) oldu. Bundan birkaç gün öncesinde de düşüş trendinde olan popüler altcoin bugün ağır bir darbe almış durumda. Kripto para piyasalarında yaşanan bu düşüşün sebebi net olarak bilinmese de Çin’den peşi sıra gelen kötü haberlerin büyük bir katkısı olduğu aşikar. İlk önce madencilere yapılan baskılar ve bugün de merkez bankası tarafından alınan olumsuz kararlar bu düşüşü tetikledi diyebiliriz.

Çin Merkez Bankası bugün ülkedeki ödeme kuruluşları ve bankalarla yaptığı toplantıda kripto paralarla ilgili birçok işlemin yasaklanmasını talep etmişti. Daha öncesinde de madencilere yapılan elektrik hizmetinin kesintiye uğratılması başta Çin olmak üzere dünya genelinde kripto para piyasalarında ağır yaraya yol açtı. Bu durumun ne zamana kadar devam edeceği bilinmezken en azından birkaç gün daha sürmesinden korkuluyor. Bu yüzden en azından bu süreçte yatırımları daha doğru zamana kaydırmak en sağlıklısı olabilir.

Cardano (ADA) Yöneticisinden Bitcoin Bizim Düşmanımız Açıklaması!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Dogecoin (DOGE) Fiyatında Tehlike Çanları Çalıyor! 1Ekim Analiz

Dogecoin fiyatı son dönemlerde oldukça dar bir alanda hareket ediyor. Şu anda DOGE yatırımcıları için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.