Binance %20 İndirim
Altcoin Sezonu Boğa Piyasaları

Kripto Para Piyasalarındaki Yeni Gelişmeler! 21 Kasım Analiz

Bitcoin son 24 saatte %4 değer kaybetti ve 16.000 dolar bölgesinin gücünü yeniden test ediyor. Ethereum ise bir gecede %7,8 düşüşle 1.120 dolara kadar geriledi. İlk 10’daki diğer önde gelen altcoinlerden BNB %5 ve Dogecoin %9,1 değer kaybetmiş durumda.

CoinMarketCap verilerine göre, toplam kripto para piyasa kapitalizasyonu bir gecede %4,9 ve bir hafta içinde %5,6 kaybederek 795 milyar dolara geriledi. Kripto Para Korku ve Açgözlülük Endeksi ise, Pazartesi günü 21 puana düştü.

Bitcoin geçen hafta bir ralli düzenleyemedi ve 5 Kasım’dan 10 Kasım’a geçişte 17.000 dolar civarında ve yaklaşık %23,6 civarında daha yoğun satışla karşı karşıya kaldı. Böylesine zayıf bir durum, güçlü bir düşüş baskısına işaret ediyor ve bizi 15,8 bin doların altına doğru daha fazla hareket beklemeye zorluyor. Bu seviyenin altındaki bir hareket, 12 bin dolarlık potansiyel bir hedefle yeni bir düşüş dalgası başlatabilir. Ancak bu çok uzak bir hedef olduğu için, 15.000 dolar ve 14.000 dolarlık seviyeler ara seviyeler olabilir.

Dikkat çeken haberler

Nansen raporuna göre FTX’in çöküşü, Terra’nın Mayıs ayındaki başarısızlığıyla doğrudan bağlantılıydı. Glassnode’un hesaplamalarına göre, “ortalama” uzun vadeli Bitcoin yatırımcısının gerçekleşmemiş kaybı %33’e ulaştı. Risk sermayesi şirketi Multicoin Capital tarafından yatırımcılara yapılan açıklamaya göre, FTX çöküşünün etkisi yakın gelecekte hala hissedilecek.

Birçok isim, kripto piyasasının likiditesine baskı yaparak varlığını sona erdirebilir. Bazı büyük kripto borsaları, Solana blok zincirinde barındırılan Stablecoin’lerin para yatırma ve çekme işlemlerini kabul etmeyi durdurdu. Buna, Solana’nın blok zincirinin gücünü kullanan çökmüş borsa FTX ile olan ilişkisi neden olmuş görünüyor.

Danışmanlık firması KPMG’nin Avustralya birimi, Metaverse projelerinin yaşamın birçok alanını değiştirme konusunda gerçek bir potansiyele sahip olduğunu söylüyor. Bunu yaparak, büyük şirketlerin teknolojinin benimsenmesine katkıda bulunabileceği vurgulanmakta.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.