Ana Sayfa / Haberler / Kripto Para Piyasası Krize Girdi, Yatırımcılar Altına Yöneldi
Binance %20 İndirim

Kripto Para Piyasası Krize Girdi, Yatırımcılar Altına Yöneldi

Avrupa merkezli online altın satış şirketi CoinInvest’in direktörü Daniel Marburger, Bloomberg ile 17 Ocak Çarşamba günü yaptığı röportajda; şirketin 16 Ocak tarihinde sadece 1 gün içinde 30 kilogram altın sattığını ve 1 milyon doların üzerinde gelir elde ettiğini bildirdi. 16 Ocak salı günü başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto para birimleri önemli oranda değer kaybetti.

Bu hafta Bitcoin için oldukça sallantılı ve dalgalı geçiyor. Bloomberg tarafından aktarılana göre, kripto para yatırımcıları bu aralar daha istikrarlı olarak gördükleri altına yöneldi. Bitcoin ve diğer birçok kripto para birimi, 16 Ocak Salı günü başlayan ve 18 Ocak tarihine kadar süren süreç içerisinde %40’ın üzerinde değer kaybetti.

Marburger Bloomberg’e verdiği demeçte, 16 Ocak’ta altın satışlarının beş kat attığını ifade etti. “Dün çılgın bir gündü” diyen Marburger, “E-postalar ve telefonlar, kripto paralarını nasıl altına çevirebileceklerini soran müşteriler yüzünden susmadı” dedi.

Benzer bir durum İrlanda merkezli GoldCore LTD tarafından açıklandı; müşterilerin kripto para birimlerinden paralarını çekmeye başladığını ve son üç aydır fiziksel altın satın aldığını söyledi.

Dijital para birimi fiyatlarının rekor seviyelere ulaştığı Aralık 2017’de ACG Analytics’teki ABD makro stratejisinin başında bulunan Larry McDonald CNBC’ye verdiği röportajda, yatırımcıların 2017 Kasım ve Aralık aylarında Bitcoin’i satın almak için altın dampingi yaptığını iddia etti.

McDonald, “Kripto para yatırımcıları kesinlikle altına yöneliyor” dedi.

Bu ters orantı, yatırımcıların altın ve kripto paraya olan ilgisi arasında potansiyel bir negatif korelasyon olduğunu gösteriyor.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.