Ana Sayfa / Kripto Para / Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri 1 Trilyon Doları Buldu!

Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri 1 Trilyon Doları Buldu!

Advertisements

Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri 1 Trilyon Doları Buldu!

Bitcoin ve kripto para piyasasının toplam değeri, fiyatların da genel olarak yükselmesiyle 1 trilyon doların üzerine çıktı.

90 günlük toplam kripto para piyasası değeri grafiği. Kaynak: CoinGecko

Bitcoin fiyatı, coin başına neredeyse 38.000 dolara tırmandı. Dünyanın en büyük kripto para biriminin toplam piyasa değeri şu anda  700 milyar dolara yaklaştı. Böylece Bitcoin en büyük küresel varlıkları geriye itti.

Ethereum (ETH), Ripple’ın XRP’si, Cardano (ADA) ve Stellar (XLM) dahil olmak üzere diğer kripto paraların tümü de önemli kazançlar sağladığından piyasada 1 trilyon doların üzerine çıkıldı.

Son 24 saatte Bitcoin’in %6.8 oranında arttığı BTC rallisi Demokratların Georgia eyaletinde ikinci tur seçimleri kazanmasının ardından geldi; 2015’ten bu yana ilk kez ABD Senatosu partinin kontrolüne geçti.

Forbes’ta yer alan Billy Bambrough haberine göre pek çok kişi, Demokratların Senato üzerindeki kontrolünün, salgınla mücadele eden işletmeler ve bireyler için daha fazla teşvik paketi sunulacağı anlamına geleceğini düşünüyor.

Geçtiğimiz yıl ünlü Paul Tudor Jones liderliğindeki bir dizi yüksek profilli yatırımcı, BTC’yi yükselen bir enflasyon koruması olarak adlandırmaya başladı. Bu destek, kurumsal yatırımcıların ve Wall Street devlerinin BTC ve kripto paralara yönelik bakışlarını yumuşatmasına yardımcı oldu.

Bitcoin ve kripto para borsası Bitfinex’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, “Bitcoin bir kez daha tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Kurumsal yatırımcıların Bitcoin satın alma emirleri ile mücadeleye girmesi, BTC teknolojisinin temsil ettiği önemli bir atılımın kesin bir kabulüdür,” ifadelerini kullandı.

Diğer kripto para birimleri de yükselişe geçti

1 trilyon doları aşan kripto piyasasında XRP son 24 saatteki %48’lik yükselişiyle bir hayli dikkat çekiyor. Ripple’ın XRP’sinin fiyatı, ABD SEC’in Ripple’a karşı açtığı bir dava sonucunda düşüşe geçmişti.

Bunun dışında altıncı ve dokuzuncu en büyük kripto para birimleri ADA ve XLM değerlerine son 24 saatte sırasıyla %9.6 ve %12.2 ekledi. En büyük ikinci kripto olan ETH %4 arttı ve beşinci sıradaki Litecoin (LTC) %0.7 yükseldi.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Bu Haftaya Damga Vuran 5 Altcoin Birimi

14 Ocak BTC, ETH, XRP, LTC, ADA, BCH, DOT, XLM, LINK ve BNB Fiyat Analizi

Advertisements 14 Ocak BTC, ETH, XRP, LTC, ADA, BCH, DOT, XLM, LINK ve BNB Fiyat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.