Ana Sayfa / Haberler / Kripto Para Sektöründe Bugün Öne Çıkan Gelişmeler
coinbase

Kripto Para Sektöründe Bugün Öne Çıkan Gelişmeler

Bitcoin fiyatları hafta sonu 10,000 doların altına düştükten sonra 26 Şubat Pazartesi günü tekrar 10 bin doların üzerine çıkmayı başardı ve Salı gününün ilk saatlerinde 10.377 dolar seviyesinde işlem görmekte. Coinmarketcap’a göre, diğer üst düzey dijital para birimleri de yükselişte. Kripto para piyasasına genel olarak yeşil renk hakim. İşte hafta başında kripto para sektöründe yaşanan önemli gelişmeler.

Goldman, Riskli Olarak Tanımladı

Goldman Sachs Group Inc. (yatırım bankası) Pazartesi günkü SEC başvurusunda kripto para birimlerine karşı potansiyel bir iş riski olarak etiketledi. Banka şunları yazdı: “Dağıtılmış defteri teknolojisinin ve benzeri teknolojilerin yaygınlığı ve kapsamı büyümesine rağmen, bu teknoloji yeni gelişmekte ve siber saldırılara karşı savunmasız ya da diğer zayıf yönlere sahip olabilir. ”

Coinbase, Vergi Dairesine Müşteri Verilerini Gönderecek

Dijital para birimi platformu Coinbase, bu yıl yaklaşık 13.000 müşterisinin (yalnızca bir kısım müşteri) verilerini ABD vergi makamlarına sunacak. IRS, Coinbase’e daha önceki bir mahkeme kararının parçası olarak yüksek hacimli ticaret müşterileri için vergi mükellefi tanımını, adını, doğum tarihini, adresini ve işlem geçmişini sağlamasını emretti. Konu ilk olarak Aralık 2016’da gündeme geldi, Coinbase, IRS tarafından müşterilerinin çok daha büyük bir kısmına ait kayıtlar sunması için talep edildi. Uzun süren bir sürecin ardından Coinbase, IRS tarafından bilgileri istenen yaklaşık 50.000 müşteriye ilişkin bilgi vermek yerine yalnızca 13.000 yatırımcı hakkında bilgi vermeyi kabul etti.

Varlık Yöneticileri Kripto Paralara İlgi Duyuyor

Fintech jant Kroger Inc.’in yakın tarihli bir çalışmasına göre varlık yöneticilerinin %73’ü, kripto para birimlerinin 2018’deki en yüksek riskli yatırım aracı olduğunu belirtti. Fakat ilgi çekici bir şekilde, aynı çalışmada varlık yöneticilerinin %64’ü önümüzdeki birkaç yıl içerisinde kripto para almayı düşündüklerini belirttiler. Katılımcıların yaklaşık yarısı iki yıl içinde kripto paralara yatırım yapmayı planladıklarını söyledi. Kabaca üçte birlik kesim, dijital varlıklarla ilgili hiçbir planının olmadığını belirtti.

Venezuela, Kripto Para Borsalarının Sayısını Kısıtlayabilir

Coinesk’e göre Venezuela, devlet destekli kripto para birimi Petro’yu bu ayın başlarında piyasaya sürdükten sonra ülkedeki dijital para borsalarının sayısını sınırlamak için harekete geçebilir. Petro ticaretinin başlangıçta sekiz borsada yapılmasına izin verilmesi gündemde. Hükümet Petro’yu bu ayın başlarında devletin petrolünün vergileri, harçları ve diğer kamu giderlerini karşılamak için kullanılabilecek bir token olarak yayınladı.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Bitcoin Piyasası Sadece 15 Dakikada Çakıldı

Bitcoin Piyasası Sadece 15 Dakikada Çakıldı

Dün gece saatlerinde düşüş yaşayan Bitcoin piyasası sadece 15 dakikalık süre zarfında 1500 dolar civarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.