Ana Sayfa / Analizler / Kripto Para ve Bitcoin Aramaları Yüzde 80 Azaldı

Kripto Para ve Bitcoin Aramaları Yüzde 80 Azaldı

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, kripto para birimi fiyatları değer kaybediyor. Google Trendler tarafından açıklanan çevrim içi arama sonuçlarına göre, 2017 yılı Ekim ayından bu yana görülmeyen seviyelere ulaşan “Bitcoin” kelimesinin ve kripto para aramalarının artık eskisi kadar aranmadığını ortaya koyuyor. Kripto para fiyatları düştükçe insanların ilgisi de aynı oranda düşüyor.

Google Trendler ve Analizler’den elde edilen verilere göre “bitcoin” kelimesinin aramaları hızla azalmakta. Mart 2017’ye kadar uzanan grafikte haftalık BTC / USD haftalık fiyat tablosu hemen hemen aynı şey geçerli. Aynı şey, 2017’nin sonunda “Ethereum”, “Ripple” ve “kripto para birimi” kelimeleri gibi zirvelere ulaşan çeşitli popüler kelimeler için de söylenebilir. Google’ın verileri, “bitcoin” de dahil olmak üzere bu kelimelerin hepsinde yapılan aramaların %80’in üzerinde azaldığını ortaya koyuyor.

kripto

“Bitcoin” ve “kripto para” sözcükleri için yapılan aramalar önemli ölçüde azaldı.

BTC

Şu anda, bitcoin aramalarına en fazla ilgi gösteren ülkeler arasında Güney Afrika, Slovenya, Avustralya, Hollanda, Singapur, Avusturya, Kanada, İsviçre, Gana ve Norveç yer alıyor. Şu anda en çok ilgi çeken sorgular arasında “Binance”, “Ripple fiyatı”, “bitcoin bubble burst” ve “bitcoin cash haberleri” gibi aramalar yer alıyor. BCH’ye gösterilen ilgi Bolivya, Hollanda ve Avustralya’dan kaynaklanıyor.

ETH
“Ethereum” ve “ripple” kelimeleri gibi diğer popüler sorgularda azaldı.

En büyük işlem hacmi Japonya ve Güney Kore gibi bölgelerden geliyor, ancak aramalar da bu konular için düşük seviyelerde yer alıyor. Tartışmalı Tether para birimi geçen yıl birçok arama yapıldı, ancak Mart ayında insanlar bu konuyla fazla ilgilenmiyor. Ancak, ticaret hacmi olarak ‘istikrarlı’ kripto para birimi küresel işlemlerin yüzde 12,6’sını karşılıyor. Bitcoin veya kripto para“borsaları” için zaman içindeki ilgi de önemli ölçüde azaldı.

genel

Geçen sene fiyat artışının çok fazla dikkat çektiğini söylemek mümkün, ancak fiyat aşağı doğru kaydığı için ilgi azaldı. Geçen yıl “bitcoin” kelimesi en çok aranan terim oldu. 2018 yılı içinse farklı bir hikaye olabilir.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Bitcoin (BTC) Düşmeye Devam Edecek Mi

Bitcoin (BTC) Düşmeye Devam Edecek Mi?

Bilindiği üzere Bitcoin (BTC) fiyatı uzun bir süredir beklenen seviyelere bir türlü gelememiş durumda. Peki …

One comment

  1. Binance referans no 23590082

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.