Ana Sayfa / Haberler / Kripto Para ve Dijital Para Arasındaki Temel Fark
Kripto Para ve Dijital Para Arasındaki Temel Fark
Kripto Para ve Dijital Para Arasındaki Temel Fark

Kripto Para ve Dijital Para Arasındaki Temel Fark

Advertisements

Sektörde tanınan bir isim olan BlockchainIST Center Direktörü Dr. Bora Erdamar, devletler ve bankalar tarafından geliştirilen projelerin kripto para olmadığını belirtti. Erdamar’a göre: “Kripto demek için merkeziyetsizlik şart!” Blockchain için planladığı ücretsiz eğitim ile tekrardan gündemde yer edinen Bora Erdamar, yaptığı açıklamalarda kripto para ve dijital para arasındaki temel fark konusunda noktayı koydu. Bankaların projelerini örnek gösteren Erdamar, bir kez daha “Bu projelerin hiçbiri kripto para projesi değil, bunlar dijital para projesi.” dedi ve devam etti:

“Bir paraya kripto para projesi diyebilmemiz için merkeziyetsizlik en önemli unsurdur.”

Erdamar’ın katılmış olduğu aynı programa katılan bir diğer isim Ava Labs İş Geliştirme Müdürü Aytunç Yıldızlı, Etherum’un teknoloji bakımından Bitcoin’den daha yeni olduğuna değindi.  “Şu anda Ethereum üzerinde binlerce geliştirici, birçok yeni proje geliştiriyor. Bitcoin’in ikinci sıraya düşmesini ifade eden flippening, yeni teknolojilerle birlikte orta vadede mümkün olabilir.”

Son dönemlerde gündemde yer edinen ve birçok kurumla anlaşamayan Libra projesine de değinen Yıldızlı, “Libra projesi bir anda 3 milyar insana ulaşabilir. Facebook, WhatsApp, Instagram gibi sosyal medya uygulamaları üzerinden para gönderme olanağı sunuyor ve bu uygulamalar Afrika gibi bölgelerde çok yoğun kullanım oranına sahip.” açıklaması yaptı.

Erdamar ise Türkiye’deki vatandaşların kripto paralara olan ilgisine dikkat çekti ve ekledi:

“Toplumumuzda kripto ve blockchain’e muazzam bir ilgi var. Ancak bu ilginin artık yasal çerçevelerle belirlenmesi gerekiyor. Türkiye kripto para konusunda sadece bir pazar olmanın ötesine geçerek, üretici konumuna yükselmeli.”

Birçok kuruluşun dijital paralarını yanlış sınıflandırması hakkında açıklamalar yapıldığı program ilgi gördü. Özellikle sektörden olan isimlerin dinlendiği programda halka önemli bilgiler verildiğini söyleyebiliriz.

Rus Yetkiliden Kripto Para Yasağı Hakkında Açıklama Geldi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Advertisements Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor. hab Kuzey Kutup Dairesi’nin üzerindeki yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.