Binance %20 İndirim
Kripto Para Likit Olmak Tasfiye

Kripto Para Yatırımcılarını Korkutan Çöküş İddiası!

Kripto para piyasası, Fed’in şahin duruşu tarafından baskı altına alınmaya devam ediyor. Bitcoin bu süreçte 18-19 bin dolar aralığında takılı kaldı. Tanınmış bir kripto fenomeni olan Jason Goepfert’e göre, perakende yatırımcılar şu anda tam bir kripto para çöküşü bekliyor.

Goepfert’e göre, perakende yatırımcılar geçen hafta opsiyon hedge’leri satın almak için yaklaşık 20 milyar dolar harcadı. Bunun oldukça yüksek bir veri olduğu açıklanırken, olayın kripto paralar üzerinde kötü bir etki yaratması bekleniyor.

Kripto paralar tekrardan çökecek mi?

Fed, ekonomide artan enflasyonu önlemek için daha agresif bir duruş sergilemeye devam ediyor. Ayrıca pandemi sırasında şişen bilançolarını dengelemek için niceliksel sıkılaştırmaya da gidilmekte. Fed, faiz oranlarını üst üste üç kez 75 baz puan olacak şekilde artırdı. Piyasanın önemli boğa üyeleri bile yıl sonuna kadar 100 baz puanlık bir artış daha bekliyor. Tüm bunlar yaşanırken, durgunluk uyarıları piyasada yankılanmaya devam ediyor. Dünya Bankası, dünya ekonomisinin gelecek yıl bir durgunluk yaşayacağına inandığını söylemişti. FedEx ise, talepteki yavaşlamanın hızlandığına dair acil bir uyarı yayınladı. Fed Başkanı Jerome Powell, Paul Volcker’ın ayak izlerini takip ederse, ekonomi gerçekten de resesyona doğru gidiyor olabilir.

Kripto yatırımcıları kendilerini nasıl koruyacak?

Perakende yatırımcılar opsiyon satın almak için son günlerde rekor miktarlar harcadı. Satım opsiyonu, yatırımcılara bir varlığı satma yükümlülüğü değil, hak verir. Bu, dayanak varlığın değeri için olumsuz bir duyarlılık olarak kabul edilir. Yatırımcılar ayrıca, kısa vadeli olmayan endeks vadeli işlemlerine 46 milyar dolarlık rekor bir yatırım yaptı. Büyük bir kripto analisti ve Eight Global CEO’su Michael van de Poppe, piyasalarda kısa bir sıkışıklık olacağına inanıyor. Kısa bir sıkışma, kısa vadeli hisse senedinin yükseldiği ve açığa satış yapanın pozisyonunu zararına satmaya zorladığı bir senaryo olarak yorumlanıyor..

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Yeni Çıkacak NFT’ler Nasıl ve Nereden Takip Edilir ?

NFT’lerle ilgileniyorsanız ve birçoğunun aslında 0.1 ETH gibi değerlerden Mint’lendiğini ve 10, 20, 30 ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.