Ana Sayfa / Bitcoin / Kripto Paralar Ülkelerin Arasını Mı Bozuyor ?
Kripto Paralar Ülkelerin Arasını Mı Bozuyor

Kripto Paralar Ülkelerin Arasını Mı Bozuyor ?

Kripto paralar için, Amerikan Hazine Bakanlığı harekete geçti. İddiaya göre Kuzey Kore’deki internet korsanları, kripto para fidyesi istiyor. Yapılan araştırmalara göre, Kuzey Kore’li internet korsanları, Amerika’lı bireylerin kişisel bilgilerini ve kredi kartı bilgilerini çalarak bu konuda korsan saldırı yaptığı ve bu bilgilerin başkaların eline ulaşmaması için kripto para olarak fidye istediği öne sürülüyor.

Amerika Birleşik Devletleri, saldırıyı tamamen Kuzey Kore’nin füze programı için finanse ettiği düşünüyor. Amerika’da pek çok şirket bu saldırılardan ağır hasar aldı, şirketlerin çok önemli bilgilerini ve verilerini ele geçiren Kuzey Kore’li saldırganlar tüm bunlar karşılığında ciddi miktarda ödeme talep ederek Füze Programını finanse ediyorlar. Önümüzdeki günlerde Amerikan şirketlerini kötü günler bekliyor. İddiaya göre tüm küçük ve büyük şirketler bundan olumsuz etkilenebilir. Şirketlerin önemli verilerinin çalınması daha büyük kayıplara neden olabileceği için pek çok şirket bu ödemeleri kabul etmek zorunda kalıyor.

Kuzey Koreli Hacker’lar Kripto Para Kullanıyor

Amerikan Hazine Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalara göre Kuzey Kore’li internet saldırganlarına karşı yeni yaptırımlar uygulayacağını açıkladı. Oluşacak yaptırımlar arasında, kripto para birimlerinin hacklenmesi hatta yasaklanmasına varan çok ağır yaptırımlar var. Kripto para birimlerini Abd merkezli şirketleri etkilemeye devam etmesi durumunda çok ciddi yaptırımlar mevzu bahis olacak.

Binance

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Bitcoin 64.000 Dolara mı Ulaşacak?

Bitcoin 64.000 Dolara mı Ulaşacak? Bitcoin’in fiyatı Mart ortasından bu yana 61.062 $ seviyesinin altında yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.