Ana Sayfa / Analizler / Kritik Yorum: Bitcoin’den Değil, Bundan Korkmalısınız!
Bitcoin'deki Sert Düşüş Bile Korkutmaya Yetmedi
İstatistikler, Bitcoin fiyatına ait zımni oynaklığın 18 ayın en düşük seviyesine gerilediğini gösteriyor.

Kritik Yorum: Bitcoin’den Değil, Bundan Korkmalısınız!

Advertisements

Kritik Yorum: Bitcoin’den Değil, Bundan Korkmalısınız!

Ünlü ekonomist Daniel Lacalle, merkez bankalarının endişelenmesi gereken büyük bir sorun olduğuna, ancak bunun Bitcoin olmadığına inanıyor.

Daniel Lacalle: Bitcoin’den çok küresel borç balonundan korkmalısınız!

Tressis hedge fonundaki baş ekonomist Daniel Lacalle, Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalara imza atıyor. Daniel Lacalle konuya yönelik şunları söylüyor:

AGRESİF MERKEZ BANKALARININ PARA POLİTİKASINA YANIT OLARAK KRİPTO PARALAR YÜKSELİYOR.

Bu Ülkede İnternetin Fişi Kesilince Bitcoin Ticareti Sıfıra İndi

Ünlü ekonomist Daniel Lacalle, küresel merkez bankalarının, Bitcoin‘den daha fazla özellikle ECB ve FED tarafından pompalanan borç balonundan endişe duymaları gerektiğini belirtiyor. Daniel Lacalle, Bitcoin başarısız olursa sadece bazı yatırımcılara mali zarar verileceğini belirtiyor. Bununla birlikte ekonomiste göre, bankalar kurtarma paketlerine dayalı balon oluşturmaya ve bilançolarını genişletmeye devam ederse, kriz muhtemelen ortalama vatandaşları vuracak.

Ünlü ekonomist: Bitcoin merkez bankalarının karşılaştığı sorunların en küçüğü

Ayrıca yeni verdiği bir röportajda ünlü ekonomist Daniel Lacalle, Bitcoin’in merkez bankalarının karşılaştığı sorunların en küçüğü olduğunu ayrıntılı olarak açıkladı.  Özellikle ekonomist, ECB’nin parasal genişlemeyi en agresif şekilde ve hatta ABD FED’den daha hızlı uyguladığına dikkat çekiyor.

Ünlü Trader: “Merak Etmeyin! Bitcoin Hemen Rekor Seviyelere Çıkmazsa Kötü Bir Şey Olmayacak”

Daniel Lacalle’ye göre, ECB’nin bilançosu AB GSYİH’sının yüzde 61’i kadar büyürken, FED’in bilançosu kabaca yüzde 34 arttı.  Daniel Lacalle ayrıca Bitcoin’in az sayıda kullanıcı tarafından kara para aklama için kullanıldığından dışlanamayacağını belirtti. Ünlü ekonomist, suçluların çoğunun nakit paralarını kripto para kullanarak değil, USD ve EUR gibi fiat para birimlerini kullanarak akladığını da ekledi. Daniel Lacalle konuya yönelik şunları söylüyor:

KARA PARA AKLAMANIN ÇOĞU RESMİ PARA BİRİMLERİYLE YAPILIYOR. BİTCOİN VE KARA PARA AKLAMANIN AYNI ŞEY OLDUĞUNU SÖYLEMEK YANLIŞ, ÇÜNKÜ USD KONUSUNDA KİMSE AYNI ŞEYİ SÖYLEMİYOR.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP ve XLM Fiyat Analizi

Advertisements BTC, ETH, BNB, ADA, XRP ve XLM Fiyat Analizi Gelinen noktada son zamanlarda kurumlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.