Ana Sayfa / Bitcoin / Kullanıcılar Spotify Platformuna Bitcoin İle Ödeme Gelmesini Talep Ediyor
Kullanıcılar Spotify İçin Bitcoin İle Ödeme Gelmesini Talep Ediyor
Kullanıcılar Spotify İçin Bitcoin İle Ödeme Gelmesini Talep Ediyor

Kullanıcılar Spotify Platformuna Bitcoin İle Ödeme Gelmesini Talep Ediyor

Yeni yapılan bir araştırmaya göre kullanıcılar Spotify ve diğer müzik platformları için Bitcoin ile ödeme yapma sisteminin gelmesini talep ediyorlar. Ülkemizde çok fazla popüler olmayan bir dijital müzik platformu olan eMusic tarafından yapılan araştırmada sanatçıların daha fazla kazanç oranı alması durumunda kripto para birimleriyle ödeme yapmaya kullanıcıların sıcak bakacağı belirtildi.

Her geçen gün biraz daha geniş kitlelere yayılan Bitcoin ve kripto para ile ödemenin müzik platformlarına gelmesi sanatçıların kazanç payını da arttırabilir. Bu yüzden de sanatçıları desteklemek isteyen kişilerin Bitcoin ile ödeme yapmaya sıcak bakacakları belirtiliyor. Ayrıca araştırmaya katılan kullanıcılara göre sanatçıların kazanç oranlarının arttırılması gerekli. Dünya genelinde en çok kullanılan müzik platformlarından birisi olan Spotify için de bu durum konuşulmakta. Soundcharts tarafından yapılan bir araştırmada Spotify platformunda sanatçıların dinlenme başına 0,00318 kazandıkları duyurulmuştu. Bitcoin ve diğer kripto paralarla ödeme yapılması durumunda bu kazançların artabileceği düşünülüyor.

Ödeme alma maliyetlerini önemli bir ölçüde azaltan kripto paraların Spotify gibi müzik platformlarında kullanılması son günlerde sıkça konuşuluyor. Bu sayede sanatçıların alacağı ödemeler de artacağı için kullanıcıların bu duruma ilgi göstereceği düşünülmekte. Hali hazırda bulunan ödemelerin oldukça düşük olduğunu belirten kullanıcılar, masraflardan kurtulmanın Bitcoin ile mümkün olacağını dile getiriyorlar. Aslında müzik platformlarında kripto para ile ödeme yapma fikrinin yeni olmadığını da hatırlatmak gerek. Bağımsız bir teknoloji pazarlaması uzmanı olan Eric Doyle tarafından blockchain teknolojisinin müzik endüstrisinde kullanılması yönünde birçok projenin olduğu açıklanmıştı. Geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan bu açıklama halen yerine gelmiş olmasa da son günlerde tekrardan gündeme geldiğini belirtelim. Belki de kısa süre sonra Spotify, Deezer gibi popüler müzik platformlarında Bitcoin ile ödeme yapmanın mümkün olduğunu görebiliriz.

Grayscale Kripto Paralara 1.4 Milyar Dolar Yatırım Yaptığını Duyurdu

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in güvenliğin anahtarlarını elinde tuttuğunu söyledi

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in güvenliğin anahtarlarını elinde tuttuğunu söyledi İnsan Hakları Vakfı veya İHF’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.