Ana Sayfa / Haberler / Kurumların Kripto Paralara Olan İlgisi Arttı
kurumların kripto paralara olan ilgisi arttı
kurumların kripto paralara olan ilgisi arttı

Kurumların Kripto Paralara Olan İlgisi Arttı

Kripto para varlık yönetimi ile uzun bir süredir uğraşan Grayscale’nin üst düzey bir yöneticisi kurumların kripto paralara olan ilgisinin arttığını dile getirdi. Bu zaten uzun bir süredir artıştaydı ancak şirketler daha çok bu kripto paraların teknolojik alt yapısı ile birlikte ilgilenmekte. Bu teknoloji sayesinde daha güvenli ve hızlı işlemler gerçekleştirildiği için birçok konuda tasarruf edilebiliyor. Ülkemizde de kurumlar artık kripto paralarla çok daha içli dışlı çalışmalar yürütür oldu. Bazı bankalar bu teknoloji ile birlikte işlerini çok daha hızlı halledebildiği için blockchain teknolojisine geçiş yaptı.

Grayscale şirketinde satış ve iş geliştirme müdürü olarak görev yapan Sharif Askary, yapmış olduğu açıklamada şunları dile getirdi.

“Biliyorsunuz, gerçekten komik, bu konuda çok soru alıyorum. Medyada kurumsal yatırımcıların ne zaman dahil olacağı, ne zaman yatırım yapacakları gibi bir retorik mevcut ve bu oldukça komik çünkü ironik bir durum. Kurumsal yatırımcılar bizimle sürekli yatırım yapıyor ve durum başından beri böyleydi.”

Bu sözlerden yola çıktığımızda aslında kurumların uzun bir süredir kripto paralara yatırım yaptığını ancak, bunun basına çok da yansımadığını görüyoruz. Bunun nedeni henüz kripto para haberlerinin gündemde çok yer edinmemiş olmasıdır. Aslında yatırım miktarı olarak şirketlerin birçok projesinden altta kalır miktarlara sahip olan kripto para yatırımları ilerleyen dönemlerde çok daha konuşur hale gelecektir.

Yatırım yapan kurumların Bitcoin’in yanı sıra altcoinlerle de oldukça ilgilendiğini dile getiren şirket, özellikle altcoinlerde kar oranının çok daha fazla olduğuna dikkat çekiyor. Altcoin grafiklerine baktığımızda bu olayın çok daha doğru olduğunu sizler de görebilirsiniz.

Kripto Para Piyasası Haftalık Analiz | Oklar Yukarı Yönde

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Rockefeller Ailesi'ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Rockefeller Ailesi’ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Dünya genelinde en zengin ailelerden birisi olan Rockefeller, bilindiği üzere birçok yatırım bankası üzerinden işlem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.