Ana Sayfa / Haberler / Kuzey Koreli Hacker Grubu Kripto Paralar İçin Virüs Geliştiriyor
Binance %20 İndirim
Kuzey Koreli Hacker Grubu Kripto Paralar İçin Virüs Geliştiriyor
Kuzey Koreli Hacker Grubu Kripto Paralar İçin Virüs Geliştiriyor

Kuzey Koreli Hacker Grubu Kripto Paralar İçin Virüs Geliştiriyor

Kuzey Kore hükümeti tarafından da desteklendiği öne sürülen hacker grubu Lazarus, kripto paralar için yeni bir virüs geliştiriyor. Geliştirilen kötü amaçlı yazılım aracılığıyla büyük firmalardan veya bireylerin kripto paralarının çalınması hedeflenmekte. Ünlü siber güvenlik şirketi Kaspersky ise 8 Ocak tarihinde yayınladığı raporda Lazarus’un Windows ve Mac cihazlara erişim sağlamak için çabaladığını açıkladı. Bu rapor üzerine yazılım şirketlerinin güvenlik duvarlarını daha da geliştirmeye başladıklarını söyleyebiliriz.

Siber güvenlik devi Kaspersky, daha önce tespit edilmiş versiyonlara dayalı, UnionCryptoTrader adlı yeni bir macOS ve Windows virüsü buldu. Tespit edilen bir başka kötü amaçlı yazılım ise, Mac kullanıcılarını hedef alan MarkMakingBot. Siber güvenlik şirketi, Lazarus’un MarkMakingBot üzerinde bazı değişiklikler yaptığını ve bunun macOS yazılımına yaptıkları önemli değişimde yalnızca bir aşama olduğunu belirtiyor.

Lazarus adlı hacker grubu tarafından geliştirilen virüs İngiltere, Polonya, Rusya ve Çin’de birçok bilgisayarda görülmeye başlandı bile. Raporda yer alan açıklama ise şu şekilde:

“Lazarus’un süregelen saldırılarının yakın zamanda sonlanacağını düşünmüyoruz. Kripto para sektörüne yapılan bu tür saldırıların süreceğini ve daha da karmaşık hale geleceğini düşünüyoruz.”

Hacker grupları ve kötü amaçlı kişiler tarafından kripto paralara olan ilgi bir süredir artış gösteriyor. Bunda piyasalarda yaşanan çıkışın da etkili olduğunu söyleyebiliriz. Kripto paraların anonimliğine güvenen bilgisayar korsanları, çeşitli yazılımlarla kullanıcıları hedef alıyor. Kullanıcıların ise bu noktada bilgisayar kullanımlarında dikkatli olması gerekmekte. Mümkün olduğu kadar bilindik programlar ve sitelerin kullanılmasına dikkat edilmeli. Aksi taktirde bilgisayarınıza inecek kötü amaçlı bir yazılım üzerinden tüm birikiminize veda edebilirsiniz.

Burger King Bitcoin İle Ödeme Kabul Etmeye Başlıyor

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.