Ana Sayfa / Haberler / Libra, Teknik Düzenleme Konusunda Uzman Ekip Kuruyor
Libra, Teknik Düzenleme Konusunda Uzman Ekip Kuruyor
Libra, Teknik Düzenleme Konusunda Uzman Ekip Kuruyor

Libra, Teknik Düzenleme Konusunda Uzman Ekip Kuruyor

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Facebook tarafından tanıtılan stablecoin’in hükümet organı Libra Association, ağın teknik gelişimine rehberlik edecek yeni bir uzman ekip kuruyor. Yönetim tarafından yapılan duyuruya göre Libra Association, FinTech ve blockchain sektörlerindeki çeşitli firmaların önde gelen uzmanlarından oluşan beş üyeli Teknik Yönlendirme Komitesi kurmayı kabul etti.

Ekibin üyeleri arasında; Calibra çekirdek ürün şefi George Cabrera III, Anchorage kurucu ortağı Diogo Monica, Union Square Ventures ortağı Nick Grossman, Bison Trails CEO’su ve kurucusu Joe Lallouz ve Mercy Corps yeni teknolojiler direktörü Ric Shreves gibi isimler bulunmakta. Oldukça deneyimli isimlerin belirlendiği ekibin Libra için faydalı olması hedefleniyor.

Kurulan ekip Libra ağının gelişimindeki teknik detayları denetlerken, ağ için teknik yol haritasını da tasarlayacak. Kısacası ekibin Libra ağı için oldukça önemli ve yol gösterici bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Açıklamada, ayrı bir komite oluşturulmasının, Libra projesinin merkezi olmayan ve kendi kendini yöneten “herhangi bir kuruluşun kontrolünden bağımsız” hedefiyle uyumlu olduğu öne sürüldü. Buna ek olarak ilk teknik detaylar raporunun 2020 yılının ilk çeyreğine kadar yayınlanması beklenmekte.

Facebook’un Libra stablecoin ve ödeme ağı olan Calibra cüzdanı duyurması kripto para dünyasında büyük yankı uyandırmıştı. Bu duyurunun ardından ise küresel denetleyiciler sistemi denetlemek üzere yola koyuldular. Dünya genelinde büyük bir yankı uyandıran sistemin önüne bin bir türlü sorunun çıktığını da söyleyebiliriz. Özellikle Avrupa tabanlı birçok resmi kuruluş bu fikre karşı çıktığını bildirdi. Klasik bankacılık sistemine düşman olarak görüldüğü için yasal olarak da hiçbir şekilde uygun görülmüyor.

Kısa bir süre önce Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, Libra’nın 2023’ten önce düzenleme onayı almayacağını ve projenin başında Facebook olmasa stablecoin’in daha kolay çıkabileceğini söylemişti. Facebook’un veri ihlalleri hakkındaki kötü geçmişinin bu durumda etkili olduğu konuşuluyor.

Huobi, Kripto Para İle Gayrimenkul Alabilme İmkanı Sunacak

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Coinbase cüzdan kullanıcıları yeni Android kötü amaçlı yazılımları tarafından hedef alındı

Coinbase cüzdan kullanıcıları yeni Android kötü amaçlı yazılımları tarafından hedef alındı Alien olarak bilinen yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.