Ana Sayfa / Analizler / Lider altcoinler : ETH , XRP , LTC Fiyat analizleri
Bybit
altcoin analizleri

Lider altcoinler : ETH , XRP , LTC Fiyat analizleri

Lider altcoinler : ETH , XRP , LTC Fiyat analizleri

Son zamanlarda piyasalarda görülen volatil hareketler aslında yatırımcıların işine yarıyor gibi görünüyor. Ancak fiyat düştüğünde alım yapıp yükseldiğinde satan tecrübeli yatırımcıların yanı sıra düşüşte paniğe kapılıp satış yapan ve yükseliş yaşandığında kripto para alan yeni yatırımcıların endişeli oldukları ifade edilebilir.

Peki, özellikle piyasada yeni sayılabilecek ya da yeni kendini gösterebilmiş kripto paraların yanında Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) gibi başarılı sayılabilecek altcoin’lerde durum ne?

Ethereum 1.800 Doların Üzerinde

Ethereum son üç gündür 1.750 dolarlık önemli teknik seviyenin hemen üzerinde işlem görüyor. Bu da analistlerce boğaların birikim yaptığı şeklinde yorumlanıyor. Yazının hazırlandığı sırada da 1.823 dolardan işlem gören ETH’un önümüzdeki günlerde sergileyeceği hareketlerin Bitcoin’e bağlı olduğu ifade ediliyor.

Buna ek olarak boğalar fiyatı 1.850 doların üzerine çıkarabilirse ETH’un 1.942.92 dolara yükselebileceği ve ardından 2.040.77 dolarlık ATH seviyesinin test edilebileceği ifade ediliyor. Bu seviyenin geçilmesi ise 2.600 dolara doğru bir yükselişi tetikleyebilir.

Bununla birlikte fiyat düşerse ve hareketli ortalamaların altında kalırsa bu olumlu varsayım geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket Ethereum fiyatını 1.289 dolara kadar geriletebilir.

Ripple’da Son Durum

Yazının kaleme alındı an itibari ile 0,47 dolarda işlem gören XRP’nin son günlerde 0,50 ve 0,42 dolar bandında sıkıştığı görülüyor.

Analistlere göre, eğer boğalar fiyatı 0,50 doların üzerine çıkarabilirse satış baskısına rağmen 0,65 dolara kadar yükselişin mümkün olduğu ifade ediliyor. Ancak fiyat düşüş eğilimi gösterir ve 0,42 doların altına doğru bir kırılma yaşanırsa 0,36 ve daha da sert bir hareket ile 0,25 dolara kadar gerilemenin yaşanabileceğinin altı çiziliyor

Litecoin Stabil Durumda

Boğalar, Litecoin‘i 20 günlük EMA’nın yani 199 doların üzerinde tutmaya çalışıyor. Yazı yayına hazırlanırken 201 dolar bandında işlem gören LTC, önemli seviyeye oldukça yakın seyrediyor.

Eğer LTC yükseliş trendine geçiş yapmayı başarırsa ilk hedefin 245 dolar olduğu düşünülüyor. Ancak eğer 199 altına doğru bir kırılma yaşanırsa LTC’de yükseliş beklentilerinin bir süre rafa kalkacağı ifade ediliyor.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Shiba Inu (SHIB) Önemli Bir Yükseliş Yakaladı

Shiba Inu (SHIB) Önemli Bir Yükseliş Yakaladı!

Son 24 saatlik zaman diliminde Shiba Inu (SHIB) önemli bir yükseliş yakalamış durumda. Bu süreçte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.