Binance %20 İndirim
Litecoin (LTC) Dolandırıcılık Olayında Yeni Detaylar

Litecoin (LTC) Fiyat Analizi: Piyasalarda Son Durum Ne?

Litecoin’in (LTC) fiyatı, erken bir ralli iptali yaşadı ve piyasalar tekrardan negatife döndü. Bu olaydaki tetikleyici, İngiliz Şansölyesi Kwarteng’in, finansal piyasalara yayılan dalgalanma etkileriyle sterlinin çökmesine neden olan bir konuşmasıydı. Bu, kripto para birimlerinin küresel piyasaların dinamikleriyle tamamen bağlantılı olduğunun ve kendini işine adamış kripto para yatırımcılarının nasıl ticaret yapacaklarını öğrenmelerinin iyi olacağının bir başka kanıtı olarak görülebilir.

Sterlin’in çöküşüyle LTC’nin fiyatı düştü

GBP piyasalarında ekranlar kırmızıya boyandığı için Litecoin fiyatı daha da düştü. İngiltere Şansölyesi Kwarteng, İngiltere hükümetinin enerji faturalarının büyük bir bölümünü oluşturan hane bütçelerini azaltmak için daha fazla harcama yaptığını duyurdu. Hane halkları tasarruf harcama eğiliminde olduğundan, bu durum enflasyon beklentilerini yükseltiyor.

LTC’nin fiyatı, yaşanan bu haberlerin ardından bu sabahki kazançları tam olarak silecek ve muhtemelen 50,46 dolara düşecek. Sterlin düşüş yapmaya devam ederse ve piyasalarda daha fazla dolar gücü görülürse, 48 dolar ve aylık S1 desteğine doğru hafif bir hareket beklenebilir.

LTC için bu havanın devam etmesi durumunda ABD piyasaları kapanırken yatırımcıların daha fazla satış yapması ve fiyatı 44.00 dolara ve S2’deki aylık desteği itmesi nedeniyle daha fazla kayıp yaşanabilir.

Bir yükseliş olası olmasa da, dolar zayıflarsa bu senaryo da gerçek olabilir. Bu, yatırımcıların pozisyonlarını kapatmaya ve kâr alarak dolar uzun pozisyonlarından çıkmaya karar verdikleri bir senaryoda gerçekleşebilir. Böyle bir durumda dolar biraz zayıflayacak ve LTC’nin fiyatı 56 dolara kadar yükselecektir.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekti

Shiba Inu Fiyatında Yükseliş Sürecek mi? 26 Kasım SHIB Analiz

Shiba Inu fiyatı, iki hafta sonra sıkı bir konsolidasyon aralığından çıktı ve bu da bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.