Ana Sayfa / Haberler / Litecoin Sahipleri Faiz Geliri Elde Edebilecekler
Litecoin Sahipleri Faiz Geliri Elde Edebilecekler
Litecoin Sahipleri Faiz Geliri Elde Edebilecekler

Litecoin Sahipleri Faiz Geliri Elde Edebilecekler

Advertisements

Litecoin Foundation tarafından yapılan açıklamaya göre Litecoin sahipleri bundan sonra faiz geliri elde edebilecekler. LTC varlıklarına faiz geliri sunmak için Cred ile ortaklık kurulduğu açıklandı. Cred müşterileri, coin’lerini sistemde tutarak yüzde 10’a varan oranlarda faiz geliri elde edebilecekler.

Cred ile kurulan ortaklık sayesinde bundan sonra Litecoin sahipleri LTC’leri sistemde tutarak faiz geliri elde edebilecekler. Gelir elde etmek için sisteme bakiye yüklemek yeterli olacak.  Faizden yararlanmak için, fiat (itibari) veya kripto para biriminde aylık faiz ödemeleri sunan hesap üzerinden, altı aylık taahhüt sunulması gerektiği açıklandı.

Litecoin Foundation Direktörü Alan Austin, kurulan ortaklık ile ilgili şu şekilde bir açıklamada bulundu:

“Kripto para birimlerini değerlendirirken en önemli hususlardan biri güçlü kullanım senaryolarıdır. Litecoin’in güvenilirliğine, ödeme işlemlerinde kullanılabilirliğine ve likidite imkanına ek olarak, Cred’in platformu aracılığıyla cazip oranlarda faiz kazanma seçeneği de kullanım senaryolarını daha da güçlü kılacak.”

Cred ile kurulan ortaklık kapsamında elde edilen fonların bir kısmı bu teknolojiyi geliştirmek için kullanılacak. Bu haberin LTC kurucusu Charlie Lee’nin yüzde 1 gönüllü bağış önerisinden hemen sonra duyurulması ise dikkat çekti.

Kripto para birimlerine dayalı faiz ve kredi sağlama sistemi olan Cred, son zamanlarda oldukça popüler. Sistem, faiz primi sunmak için kişiye özel küresel kredi geçmişi oluşturuyor ve hizmet programını kullanarak krediye erişmek adına dünya çapında bir ağ kurarak LBA utility token teknolojisinden yararlanıyor. Eski PayPal yöneticisi Dan Schatt tarafından kurulması da şirketin popülerliğini arttıran bir diğer faktör. Sektörde deneyimli olan Schatt, bu tecrübelerini şirket içerisinde kullanarak daha hızlı gelişmesini sağlamakta.

Tom Lee Bitcoin İçin 40.000 Dolar İddiasını Ortaya Attı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Binance, Bu 4 İşlem Çifti İçin Sıfır Komisyon Kampanyasını Uzattı

Advertisements Binance, Bu 4 İşlem Çifti İçin Sıfır Komisyon Kampanyasını Uzattı Popüler Bitcoin ve altcoin borsası Binance, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.