Binance %20 İndirim

Litecoin’i Portföylerinde Tutan Traderların Dört Gözle Bekledikleri Gelişme

Litecoin’i Portföylerinde Tutan Traderların Dört Gözle Bekledikleri Gelişme

Altcoin sezonun başlangıcını işaret eden CoinMarketCap’te ilk 25’te yer alan altcoinler yükseliyor. Yazım sırasında, 25 altcoin’den 23’ünün haftalık pozitif getirisi var. Bunlardan, piyasa değeri açısından dokuzuncu sırada yer alan Litecoin, günlük %4’ün üzerinde kazanç elde etti ve fiyat, ATH’sinden şu anda %42 uzakta.

Litecoin İçin Ne Bekleniyor?

IntoTheBlock’un blockchain analizi analizi, fiyat yükseldikçe Litecoin için traderlar arasında güçlü bir yükseliş hissine işaret ediyor ve LTC’nin yerel bir zirveye ulaşması bekleniyor. Şu anda, büyük HODLerların eldeki birikimi  %50 civarında ve daha fazla ralli ve fiyat keşfi için alan olduğuna dair kanıtlar var.

ATH’ye yaklaşmak daha yüksek likidite ve volatilite gerektirecek olsa da, şu an itibariyle ticaret hacmi, fiyatı artırmak için en iyi piyasalarda yeterince yüksek.

Spot borsalardaki ticaret hacmine bağlı olarak, talepte bir artış var ve bu durum, fiyatı 240 dolara yaklaştırabilir. Ethereum günlük %5,11’lik kazançlar yayınladıktan sonra, Altcoin rallisi devam etti ve bu gelişme Litecoin’e yatırım akışını artırdı. Bu artan giriş ve genel yükseliş hissi, en iyi spot borsalardaki fiyattaki istikrarlı artıştan açıkça görülmektedir.

Here's why Litecoin is rallying towards a local top?

Glassnode’dan alınan ortalama işlem hacmi verileri gibi Litecoin’in yükseliş hissini ve fiyat üzerindeki etkisini işaret eden başka ölçümler de var. Litecoin’in ortalama işlem hacmi, 1 ayın en yüksek seviyesi olan 172.6 LTC’ye ulaştı ve bu gelişme, büyük veya ortalamanın üzerindeki işlem değerlerinin sayısı arttıkça yükseliş durumuna işaret ediyor. Litecoin’in yükseliş rallisini destekleyen bir başka ölçüt, gerçekleşen piyasa değeridir.

Here's why Litecoin is rallying towards a local top?

Bu metrik, artan ortalama işlem hacmiyle aynı çıkarıma sahiptir. Bireysel işlemler yapan traderların portföylerinin, önümüzdeki hafta yerel zirveye ulaşan Litecoin’in çift haneli veya artan getirilerinden faydalanması muhtemeldir.

Yılbaşından bu yana fiyat %61.45 arttı. 2020 yılı boyunca artış azaldı ve kademeli bir düşüş yaşandı. Bununla birlikte, 21 Mart 2021’den itibaren Litecoin, Mart 2021’in sonuna kadar 200 doların altında işlem gördü. Litecoin’in fiyat hareketi HODLing modeliyle birleştiğinde, Litecoin HODLerlarının %50’sinden fazlası tokenı bir yıldan fazla tuttu. Bu durum kısa dönemde yükselen trende işaret. Bu nedenle LTC fiyatının önümüzdeki günlerde yerel bir zirveye yükselme olasılığı son derece yüksek.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’de Büyüyen Sorunların Ardından Kripto Paralar Düşüşe Geçti

Çin genelinde son günlerde birçok protesto patlak verdi ve ülkenin katı COVID-19 kısıtlamalarına tepkiler artıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.