Ana Sayfa / Haberler / Luna Vakfı, Elinde Kalan Bitcoin (BTC) Miktarını Açıkladı!
Binance %20 İndirim
Son Günlerin Parlayan Yıldızı Terra (LUNA) İçin Yeni Tahminler

Luna Vakfı, Elinde Kalan Bitcoin (BTC) Miktarını Açıkladı!

Son günlerin en çok konuşulan olayları arasında Terra’nın çöküşü ve beraberindeki milyarlarca dolarlık kayıp bulunuyor. Olayla ilgili Luna Vakfı’nın elinde tutulan Bitcoin varlıklarının durumu da merak ediliyordu. Son olarak da vakıftan konuyla ilgili bir açıklama geldi. Buna göre vakıf, şu anda elinde 313 adet Bitcoin kaldığını belirtti. Bu miktarın yaklaşık 80 bin BTC arasından kalan olduğu belirtiliyor.

Geriye 313 Bitcoin Kaldı!

Luna Vakfı’ndan yapılan açıklamaya göre geriye sadece 313 adet BTC varlığı kaldı. Bu varlıkların büyük bir kısmının çöküş esnasında durumu kurtarmak için satıldığı belirtiliyor.

Vakıftan yapılan açıklamada vakfa ait olan diğer coin varlıklarının durumu da netliğe kavuşturuldu. Buna göre vakfın elinde 39 bin Binance Coin (BNB) , 1 milyon 973 bin Avalanche (AVAX), 1 milyar 847 milyon 79 bin TerraUSD (UST) ve 222 milyon 713 bin LUNA kaldığı öğrenildi.

Terra sistemini güvence almak adına Bitcoin ve çeşitli coin birimleri satın alan vakıftan gelen açıklama şu şekilde:

10 Mayıs günü UST 0.75 doların altına indiği gün de Terraform Labs, vakıf adına 1 dolar sabitliğini yeniden elde etmek için son bir efor daha sarf etmiş ve aşağıdaki işlemleri yapmıştır:

33 bin 206 BTC satılıp yaklaşık 1 milyar 164 milyon 18 bin UST elde edilmiştir.

12 Mayıs günü ise 883 milyon 525 bin UST, 221 milyon 21 bin LUNA ile takas edildi. LUNA miktarı artmaya devam ettiği için yaşanabilecek olası bir yönetişim saldırısına karşı korumak amacıyla da, bu LUNA’lar bazı doğrulayıcılara paylaştırıldılar.

12 Mayıs günü ise 883 milyon 525 bin UST, 221 milyon 21 bin LUNA ile takas edildi. LUNA miktarı artmaya devam ettiği için yaşanabilecek olası bir yönetişim saldırısına karşı korumak amacıyla da, bu LUNA’lar bazı doğrulayıcılara paylaştırıldılar.

Yapılan açıklamalara göre vakıf şu anda kalan varlıklarını yatırımcıları kurtarmak için harcamak istiyor. Bunun içinse projenin arkasındaki isim olan Do Kwon tarafından çeşitli öneriler sunuldu. Bunlardan en yenisiyse projenin çatallanması ve yatırımcılara çeşitli airdrop etkinlikleri yapılması.

Terra’nın Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Rezervi Nerede?

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.