Ana Sayfa / Bitcoin / Madenciler satmaya devam ettikçe , bitcoin fiyatı düşüyor
Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değeri, 2017 boğa piyasasındaki değeri önemli ölçüde geride bıraktı

Madenciler satmaya devam ettikçe , bitcoin fiyatı düşüyor

Madenciler satmaya devam ettikçe , bitcoin fiyatı düşüyor

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta sonu 9 saatte yüzde 3 düşüş yaşadı. Analizler, yaşanan düşüşün yoğun madenci satışından kaynaklandığını gösteriyor.

Geçtiğimiz hafta boyunca zincir verilerini inceleyen analistler, madencilerin nispeten yükselen miktarlarda BTC sattıklarını söyledi.Madenciler, borsaların yanı sıra kripto para piyasasında yoğun satış baskısı oluşturan iki kaynaktan biri konumunda. Sonuç olarak madenciler, ürettikleri BTC’leri hareket ettirdiklerinde, muazzam bir satış baskısının oluşmasına neden olabiliyorlar.

Glassnode’a göre, madencilerden borsalara sermaye girişini gösteren bir veri, beş ayın en yüksek seviyesine işaret ediyor. Bir önceki artış, ağustos ortasında, BTC fiyatı 2020’nin en yüksek seviyesi olan 12.000 dolara ulaştığında görülmüştü. Hemen ardından 10.000 dolara doğru bir düzeltme gerçekleşti.

Bitcoin miners to exchange flow

Bitcoin madencilerinden borsalara BTC akışı. Kaynak: Glassnode

Düzenli satışlar, madencilerin büyük ölçekli madencilik merkezlerinin bakım masraflarını karşılamasına olanak tanıyor. Glassnode analistleri şöyle söyledi:

“Bitcoin madencilerinden borsalara olan akış beş ayın en yüksek seviyesi olan 50.351 BTC’ye ulaştı. 14 Ağustos 2020’de görülen 44.479 BTC miktarı da önceki beş ayın en yüksek seviyesiydi.”

Bireysel yatırımcılardan yeterli talep gelmesi durumunda madencilerin satış baskısı dizginlenebilir. Ancak BTC’nin fiyatı düşmeye devam ederse, bu satış baskısını karşılayacak ölçüde alım talebinin olmadığı ortaya çıkar.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Bitcoin’in piyasa değeri 2017’yi geride bıraktı !

Bitcoin’in piyasa değeri 2017’yi geride bıraktı ! Kripto piyasası veri sağlayıcısı Glassnode, Bitcoin’in (BTC) gerçekleşmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.