Ana Sayfa / Altcoinler / Mark Yusko’dan Altcoin Yatırımcılarına Kötü Haber
Mark Yusko'dan Altcoin Yatırımcılarına Kötü Haber

Mark Yusko’dan Altcoin Yatırımcılarına Kötü Haber

Morgan Creek Digital CEO’su olan Mark Yusko’dan altcoin yatırımcılarına kötü haberler geldi. Altcoinleri eleştiren Yusko, birçok altcoinin merkeziyetsiz kavramından uzaklaştığını ve yatırım yapılmayacak duruma geldiğini belirtti.

Toplamda 100 milyon dolardan fazla bir sermayeyi yöneten sektörün önde gelen kripto para fonlarından birisi olarak bilinen Morgan Creek Digital CEO’su Mark Yusko, %80 olarak Bitcoin’i tercih ettiklerini belirtti. Ayrıca neden XRP ve XLM yatırımlarını yapmadıklarını açıklayan ünlü CEO’ya göre bu iki altcoin oldukça merkezi durumda. Bu durumun da fon için tehlikeli olduğunu düşünen Yusko, ilerleyen dönemde de bu iki birimden uzak kalacak gibi görünüyor.

Birçok altcoin için geleceklerinin hiç de parlak olmadığını belirten ünlü isme göre birçok altcoin aslında hiçbir kullanım amacına sahip değil. Bu durumun da ilerleyen dönemde söz konusu kripto para birimlerinin değerlerini dibe çekeceği düşünülüyor. Yusko’ya göre “shitcoin” olarak tanımlanan söz konusu altcoinlerin değeri 0 dolara kadar düşebilir. Bunların sadece sermaye toplamak için oluşturulan birimler olduğunu açıklayan ünlü CEO, artık bunlarla olan işinin bittiğini açıklıyor. Kendisine göre söz konusu birimler sadece ilgili firmaya kazandırmaya devam ediyor. Bu yüzden de birikimlerin bu birimler yerine Bitcoin veya diğer lider kripto para birimlerinde tutulması daha mantıklı olarak belirtildi.

Büyük bir fona sahip olan Morgan Creek Digital, kripto paralar alanında insanlara yardımcı oluyor. Birçok ünlü ismin fonlarına da ev sahipliği yapan firma her geçen gün biraz daha büyümeye devam ediyor. Yazının başlarında da açıklandığı gibi yatırımlarının %80 gibi büyük bir kısmını Bitcoin’e yaptıklarını açıklayan Mark Yusko, bu konuda kendinden emin görünüyor. Şu ana kadar başarılı işlere imza atan firma, altcoinlerden uzak durarak bu ilerleyişi devam ettirmeyi hedeflediğini açıkladı.

Piyasa Çöküşünde En Çok Tercih Edilen Kripto Para Birimleri Açıklandı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

E-bebek Hacklendi ve 300 BTC Fidye İsteniyor İddiası

E-bebek Hacklendi ve Bitcoin’le Fidye İsteniyor İddiası!

Ülkemizde faaliyet veren en büyük bebek ve çocuk ürünleri sitesi olan e-bebek bir süredir internet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.