Ana Sayfa / Haberler / Mark Zuckerberg’dan Libra Açıklaması
mark zuckerbergdan libra açıklaması
mark zuckerbergdan libra açıklaması

Mark Zuckerberg’dan Libra Açıklaması

Advertisements

Facebook tarafından 2020 yılında çıkarılması planlanan Libra adlı kripto para girişimi bir anda neredeyse tüm ekonomi dünyası tarafından bilinir hale geldi. Daha piyasaya sürülmeden bu denli dikkat çekmeyi başaran Libra, gücünü arkasındaki güçten de alıyor diyebiliriz. İnternet kullanıcılarının büyük bir bölümünün yakından tanıdığı Mark Zuckerberg adlı yönetici, insanların çağ gereksinimlerine göre ihtiyaçlarını çok doğru analiz edebilen birisi ve bu yüzden de kripto paralarla yakından haşir neşir olmaya başladı.

Libra G7 İle Görüşme Yaptı

Eleştiri Yağmuruna Tutuldu

Libra adıyla çıkarılması planlanan kripto para biriminin daha teknik kılavuzunun yayınlanmasıyla birlikte hedef tahtasına oturtulması çok zaman almamıştı. Bu habere dikkat çekerek gereksiz bir korku yaratıldığını düşünen Mark Zuckerberg, eleştiri yağmuruna tutulduklarını açıkladı.

Zuckerberg “Yaklaşımımızı değiştirdik; artık toplum için hassas bir konu üzerinde çalıştığımızda insanlarla konuşup onlara danışabileceğimiz, geribildirim alabileceğimiz ve başlangıçtan önce belirtilen sorunlar üzerinde çalışabileceğimiz bir süreç yaratmak istiyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Libra’ya yapılan eleştirilerin ardından açıklama yapan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Çarşamba günü Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamada, “Libra ufukta görünen, dünyayı iyileştirme potansiyeline sahip en önemli kripto projelerinden birisi. Bunu başarıp başaramayacağını göreceğiz fakat yine de tepkileri biraz garip ve yanlış yönlendirilmiş buluyorum” şeklinde konuştu. İlerleyen günlerde Libra hakkında yapılacak yorumları da sizlerle paylaşıyor olacağız.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin Balinasından 45 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı

Bitcoin Balinası 45 Milyon Dolarlık Kripto Para Varlığını Çaldırdı

Advertisements Çinli bir Bitcoin balinası, toplamda 45 milyon dolar değerinde kripto parasını hackerlara kaptırdığını duyurdu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.