Ana Sayfa / Haberler / MASAK 100 Milyon Lira Değerinde Kripto Paraya El Koydu
MASAK 100 Milyon Lira Değerinde Kripto Paraya El Koydu
MASAK 100 Milyon Lira Değerinde Kripto Paraya El Koydu

MASAK 100 Milyon Lira Değerinde Kripto Paraya El Koydu

Bir çok kişinin corona virüsü sürecinde yurt dışına para kaçırmak istediği bilinmekteydi. Bunların büyük bir kısmını tespit ettiğini duyuran Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) 100 milyon lira değerinde kripto paraya el konulduğunu açıkladı.

Toplamda 100 milyon lira değerinde farklı kripto paraların yurt dışına kaçırılmak istenildiğini açıklayan MASAK Başkanı Hayrettin Kurt şu şekilde konuştu:

 “Yüzde 40’a yakını sadece bir şirket grubuna ait. Bu grubun hesaplarına bloke konuldu, inceleme başlatıldı. Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız. Bunların hepsini ifşa edeceğiz”

Ülkeden para kaçırmaya çalışıldığını açıklayan Kurt, bu hareketin karşılıksız kalmayacağını da belirtti. Amerika merkezli kripto para borsalarına aktarılmaya çalışılırken yakalanan 100 milyon değerinde kripto paralara MASSAK el koyduğunu duyurdu. Böylece ülke içerisinde paranın kalması ve dönüşüm içerisine dahil olması hedefleniyor. Bunun milli değerlere saygısızlık olduğunu belirten yorumcular ise şirketlerin açıklanıp açıklanmayacağını merak etmekte. Ülke içerisinde bankalarla işbirliği içerisinde olduklarını açıklayan MASSAK Başkanı Kurt, böyle hareketlerin peşine düşüleceğini açıkladı:

Türkiye’de kripto para borsaları, bankalar üzerinden transfer yapıyor. Bankalarla işbirliğimiz kesintisiz sürüyor. Çok sıkı tutuyoruz, yetkilerimiz var. Yükümlülük denetimi yapacağız. Kripto para konusunda az işlem bildirimi gönderenlere ilişkin, denetim elemanlarını sistemli göndereceğiz. Bu konuda ihmali olanlara ağır para cezaları gelecek.

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

TikTok Videosu Sayesinde Dogecoin %25 Değer Kazandı

TikTok Videosu Sayesinde Dogecoin %25 Değer Kazandı

Kripto para piyasasında bir meme coin olarak geçen ve oldukça komik bir gelişime sahip olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.