Ana Sayfa / Haberler / MASAK Tarafından 100 Milyon Liralık Kripto Paraya Bloke Kondu
Binance %20 İndirim
MASAK Tarafından 100 Milyon Liralık Kripto Paraya Bloke Kondu
MASAK Tarafından 100 Milyon Liralık Kripto Paraya Bloke Kondu

MASAK Tarafından 100 Milyon Liralık Kripto Paraya Bloke Kondu

Kısa bir süre önce ortaya çıkan habere göre Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından yaklaşık 100 milyon lira değerindeki kripto para varlığına bloke konulduğu öğrenildi. FETÖ ve benzeri kötü amaçlı yapılandırmalara ait şirketlerin yurt dışına kaçırmaya çalıştığı paralar tespit edilmiş durumda. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde bloke konulan paraların hedef adresinin ise Amerika olduğu öğrenildi.

MASAK Tarafından Tespit Çalışmaları Devam Ediyor

Avrupa genelinde en çok kripto para kullanım oranlarına sahip olan Türkiye’de sektörün kötü yanları da görülmeye başlandı. Bazı kötü amaçlı örgüt ve şirketler kara para aklamak veya yurt dışına para kaçırmak amacıyla kripto paraları kullanabiliyorlar. Bunun önüne geçebilmek adına da MASAK tarafından tespit çalışmaları sıkı bir şekilde devam ediyor. Buna ek olarak ülke genelinde daha sonrasında böyle vakaların görülmemesi için de ek yasal önlemlerin getirilmesi gündemde.

Axie Infinity (AXS) Çıkışıyla Tekrardan Zirvede!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Solana (SOL) Token Projeleri Bu Dev Borsada Listelenebilir!

Solana (SOL) Token Projeleri Bu Dev Borsada Listelenebilir!

Her geçen gün daha da büyüyen Solana (SOL) ağı dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Ancak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.